“Дракони” можна використовувати для протидії “Гвоздикам”, з’ясували журналісти.
Українським воїнам підказали новий формат застосування безпілотників “Дракон” / колаж УНІАН зі скріншотів
Триває війна в Україні, і новий український безпілотник “Дракон” можна спробувати використовувати у новому форматі – як інструмент для контрбатарейної боротьби.
Звичний формат використання “Драконів” – швидке знищення піхоти супротивника, до певного моменту теж міг виглядати експериментом з ненадійними результатами, йдеться у матеріалі Defense Express.
“Можна… спробувати застосувати ці вогнеметні БПЛА як інструмент контрбатарейної боротьби… сам по собі факт горіння запальної суміші на броні самохідної артустановки (2С1 “Гвоздика”, – Ред.) може зробити екіпаж взагалі небоєздатним, навіть без формального пошкодження самої машини”, – поділилися журналісти.
Відео дня
У статті зазначається, що такий висновок можна зробити з експерименту, описаного профільним ресурсом btvt-2019. Суть експерименту полягала у тому, що “Гвоздику” залили напалмом і з’ясували, які будуть наслідки.
“…якщо фільтровентиляційні пристрої були ввімкнуті, то, наприклад, за умови палання вогневої суміші протягом 3 хвилин 20 секунд температура повітря на робочих місцях у бойовому відділенні збільшувалась із 14 до 24 градусів, на робочому місці механіка-водія – з 16 до 38 градусів”, – йдеться у матеріалі.
Крім того, у бойовому відділенні з’являвся дим, який провокував сльозотечу й кашель. Журналісти додали, що членам екіпажу потрібно за таких умов вмикати фільтровентиляційні пристрої.
“…якщо фільтровентиляційні пристрої вмикались безпосередньо під час горіння суміші, то виходили з ладу буквально за 1 хвилину роботи в таких умовах”
Читайте також:
Eurofighter не залишить шансів російським “Су”. Але є одне “але”
Не лише F-16: експерт оцінив, за скільки ЗСУ можуть адаптуватися до інших західних літаків
Цікаві новини Україні про дрон “Дракон” – що вже повідомлялося
На початку вересня у Збройних силах України вперше показали, як безпілотник “Дракон” розсипає над позиціями російських загарбників запальні “подарунки”. Дрон “засіває” територію, на якій є вороги, сумішшю гранул оксиду заліза та алюмінію, які палають.
Льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі – військовий експерт Роман Світан, сказав, що такі безпілотники ворогам дуже складно збивати. Аналітик додав, що дрон допомагає нашим військовим проводити зачистку території від окупантів.