Вчені: Земля вибухає зсередини

  			Вчені: Земля вибухає зсередини
113062 ПЕРЕГЛЯДІВ

У 2018 році вже декілька вулканів вивергалися в різних частинах земної кулі і навіть призвели до людських жертв.

Вчені підкреслюють, що це може говорити про зростання вулканічної активності.

Дослідники побоюються, що Земля просто вибухає зсередини і вже скоро може статися глобальна катастрофа.

В даний час по всьому світу «розкидані» десятки потенційно небезпечних вулканів, кожен з яких може «вибухнути» в будь-який момент. Вчені передбачили, що руйнівні виверження, швидше за все, будуть продовжуватись. Людям залишається тільки гадати, який з вулканів проявити себе таким. Якщо передбачити це, то можна буде вберегти від загибелі тисяч людей.

Зробити це дозволять останні дослідження вулканологів. Вони вважають, що оперізує Землю підкова довжиною майже 30 тисяч кілометрів. Вздовж неї розташовані найбільш небезпечні вулкани в світі. Саме тут відбувається 90% всіх землетрусів у світі. Сюди відносяться всі вулукани, які проявили активність в останні півроку. Зокрема, «вогняна підкова» проходить через Японію, Філіппіни, Балі, Гватемалу і Алеутські острови.

Тобто скрізь, де помічено виверження вулканів або сильний землетрус. Вулкан Кілауеа на Гаваях став винятком з правила, оскільки перебуває за межами півкільця. Як відомо, він приніс масу руйнувань і став справжнім головним болем для місцевих жителів, а також влади США. Таким чином, зазначають учені, не завжди і не скрізь можна передбачити стихію.

Між тим, незважаючи на побоювання колег, деякі вулканологи сповнені спокою і спростовують катастрофу, що насувається. Так, старший науковий співробітник за вулканології Брістольського університету доктор Сара Браун поспішила в інтерв’ю британським медіа заявити, що вулканічна активність в світі досить стійка і стабільна. За її словами, причин для занепокоєння поки немає. Часті виверження землетрусу вона назвала не більше, ніж збігом.

Її колега Білл Макгуайр заявив, що природні процеси залишаються за межами уваги науковців, оскільки десятки вулканів, що вивергаються кожен рік, але із-за малих масштабів цієї події, воно залишається непоміченим. Деякі з них сплять століттями, а потім можуть «вибухнути» практично в лічені дні або навіть години. Говорячи про спроби передбачити наступне виверження схожа на гру в лотерею, оскільки шанси на це дуже малі.

zik.ua

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео