На президентських виборах у Литві перемагає економіст Гітанас Науседа: що він говорить про Україну та Росію

  			На президентських виборах у Литві перемагає економіст Гітанас Науседа: що він говорить про Україну та Росію
197668 ПЕРЕГЛЯДІВ

За його словами, риторику щодо Росії варто змінити.

У другому турі виборів президента у Литві  із значною перевагою перемагає економіст Гітанас Науседа.

За попередніми даними, Науседа отримав трохи більше 70% голосів, тоді як його опонентка – екс-міністр фінансів Литви Інгріда Шимоніте набирає майже 28%.

“Я бачу, що люди повірили. Тому зараз найгірше, що може статися – якщо ми підірвемо довіру людей. Я буду робити все і я сподіваюся, що ти хтио поруч зі мною, хто в мене вірить і моя команда буде робити все, віддасть всі сили Литві, щоб не сталося так, щоб люди розчарувалися в політиці взагалі”, – заявив він.

За словами Науседи, риторику його країни щодо Росії варто змінити, однак жодних серйозних кроків не буде ухвалено, доки не зміниться хід подій в Україні.

“Я б хотів бути дипломатичним і використовувати лексикон, який міг би бути дещо іншим, порівняно з лексиконом, який використовувався раніше” – зазначив він.

Водночас, Науседа підкреслив, що вважає дії Росії щодо України агресією проти іншої держави. Він наголосив, що стосунки з РФ не зміняться доки “ситуація в Україні буде схожа на нинішню”.

Як повідомлялося раніше, за пост президента Литовської Республіки боролися 9 кандидатів . На 2 тисячах виборчих дільниць мали змогу проголосувати 2,5 млн громадян. Главу держави обирають на п’ять років і не більше ніж на два терміни поспіль.

Від травня 2009 року цей пост займає Даля Грібаускайте.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео