МВФ попереджає: Наступна світова криза може бути набагато ближчою, ніж ми думаємо

  			МВФ попереджає: Наступна світова криза може бути набагато ближчою, ніж ми думаємо
139790 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) попереджає, що наступна криза може бути набагато ближчою, ніж ми думаємо. Водночас фонд покращив прогноз зростання світового ВВП на 2018-2019 рр. на 0,2 % – до 3,9 %.

Про це повідомляє Businessinsider.

«Наступна рецесія може бути набагато ближчою, ніж ми думаємо. А арсенал інструментів, які можна використати для боротьби із нею, дуже обмежений», – зазначив Моріс Обстфельд, головний економіст МВФ, під час конференції, що відкривала Міжнародний економічний форум в Давосі. Фонд попереджає про зростаючу інфляцію, яка може спонукати Федеральну резервну систему, центральний банк США підвищувати процентні ставки швидше, що погіршить становище країн, котрі мають великі борги.

Позитиви у розвитку світової економіки

Тривожні слова про наближення рецесії – це лише невелика ложка дьогтю в бочці меду економічних прогнозів МВФ. Як і кожен рік до форуму в Давосі, фонд переглядає свої оцінки щодо світової економіки. На думку експертів МВФ, світова економіка зараз перебуває у найкращій «формі» за останні сім років:

«Очікується, що зміни в податковій політиці США будуть стимулювати активність (в економіці – ред.), а в короткостроковій перспективі її двигуном буде інвестиційний імпульс після зниження податків для бізнесу. Наслідки від скорочення податків для економіки США оцінюють у зростанні на 1,2 % до 2020 року. З огляду на високий дефіцит бюджету (…) та тимчасовий характер деяких пропозицій (ставка податку), прогнози передбачають зниження темпу зростання протягом кількох років після 2022 року», – додав Моріс Обстфельд.

Оцінка МВФ для світової економіки

<nbsp;>

У таблиці представлені вибрані прогнози зростання ВВП за даними МВФ у порівнянні з попередніми оцінкамиМВФ: У середньостроковій перспективі існує кілька ризиків

МВФ вважає, що баланс ризиків для глобальних прогнозів, щодо короткострокового зростання, є загалом нейтральним, але в середньостроковій перспективі переважають негативні фактори. Однак, фонд не вказує, що має на увазі під «середньостроковими перспективами».

«Позитивом можна вважати той факт, що в короткостроковій перспективі циклічна активність може виявитися досить сильною. З іншого боку, висока вартість активів та жорстко стислі термінові бонуси збільшують ймовірність корекції на фінансових ринках, що може обмежити зростання та довіру. (…) Негативні ризики також створюють певна політика, геополітична напруга та політична невизначеність у деяких країнах», – підкреслив економіст.

Можливим каталізатором для корекції на фінансових ринках, за даними МВФ, може бути швидше, ніж очікувалося, зростання базової інфляції і процентних ставок в розвинених країнах, в умовах прискорення попиту.

За оцінками фонду, поточний циклічний підйом у світовій економіці створює «унікальну можливість» для структурних реформ та управління в економіці на всіх рівнях розвитку.

Фонд покращив прогнози для «європейських країн, що розвиваються»

МВФ також вважає, що в європейських країнах, що розвиваються, де в 2017 році, економічний ріст перевищив 5%, у 2018- 2019 рр. ситуація буде ще більш динамічною, ніж очікувалося. Це пов’язано з більш високим прогнозом зростання в Польщі і, зокрема, в Туреччині. Нагадаємо, що до європейських країн, що розвиваються зараховують: Туреччину, Польщу, Румунію, Угорщину, Болгарію, Сербію, Хорватію, Албанію, Боснію і Герцеговину, Косово, Македонію і Чорногорію. Ці зміни відображають позитивні зовнішні фактори, з доброякісними фінансовими умовами та посиленням попиту на експорт до зони євро та, у випадку з Туреччиною, сприятливою позицією монетарної політики.

zik.ua

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео