Латвійські виробники яєць звинувачують українських у нечесній конкуренції

  			Латвійські виробники яєць звинувачують українських у нечесній конкуренції
112574 ПЕРЕГЛЯДІВ

Латвійські виробники яєць стурбовані конкуренцією з українськими виробниками на їх внутрішньому ринку, повідомляє Neatkarīgā.

За їхніми словами, їм складно конкурувати з українською продукцією, тому що до місцевих виробників застосовуються значно вищі вимоги, на їх дотримання потрібно більше витрат і продукція, відповідно, буде дорожчою для споживача. У той же час український виробник не обтяжений стандартами ЄС, на виробництво витрачає менше грошей, його продукція дешевша, але і, відповідно, менш якісна.

На сьогоднішній день латвійським виробникам вже доводиться конкурувати з виробниками з Естонії, Литви, Польщі, Фінляндії.

Томс Аускас, член правління Balticovo визнає, що конкуренція відчувається майже з усіх сусідніх країн, крім Росії.

«Поява на латвійському ринку української продукції сильно вплинула на нього. Українські виробники яєць є єдиними, хто пропонує споживачам в Латвії яйця, вироблені за межами ЄС і, які не були визнані як вироблені відповідно до європейських вимог», – заявив він.

Латвійські птахофабрики турбуються, що за планами українських інвесторів відкрити яєчну фабрику в м. Валка криється бажання продавати продукцію, вироблену за набагато нижчими стандартам, ніж в ЄС.

Незалежні виробники яєць в Латвії побоюються, що через нечесну конкуренцію на ринку, найбільше постраждають невеликі латвійські компанії, які не експортують свою продукцію.

За їхніми відомостями, на сьогоднішній день в Латвії виробляється в два рази більше яєць, ніж споживається. А офіційна статистика показує, що в 2017 році всі види домашньої птиці в Латвії виробили 800 млн яєць, тобто в середньому 2,2 млн шт. в день, що на 6,7% більше, ніж роком раніше.

Сольвіта Гульбе, член правління Латвійської асоціації виробників яєць, стверджує, що конкуренція на ринку яєць відбувається не тільки в Латвії, але і по всій Європі.

«За останні два роки найбільші виробники яєць в Україні, які сертифікували свою продукцію для поставок на ринки ЄС, вже посилили конкуренцію. Оскільки Європейський союз виділив великі імпортні квоти для українських виробників в рамках угоди про вільну торгівлю з Україною, це дозволяє імпортувати певну кількість яєць в рік без імпортних мит. До того ж, слід визнати, що імпортне мито також настільки низьке, що воно не може зрівняти різницю у вартості виробництва яєць, наприклад, між Україною і Латвією, або зменшити кількість яєць, що імпортуються з третіх країн», – пояснює Гульбе.

agroday.com.ua

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео