Черговий скандал в «Укроборонпромі». Компанія, у якій працює син Пашинського, «прогриміла» на всю Індію

  			Черговий скандал в «Укроборонпромі». Компанія, у якій працює син Пашинського, «прогриміла» на всю Індію
33239 ПЕРЕГЛЯДІВ

Менеджери «Спецтехноекспорту» під підозрою: НАБУ просить Індію допомогти у розслідуванні

Національне антикорупційне бюро України розслідує можливе переведення компанією «Спецтехноекспорт» $2,6 млн бюджетних коштів на рахунок фіктивної фірми, зареєстрованої в Об’єднаних Арабських Еміратах. Компанія-прокладка начебто мала виконати роботи за контрактом, підписаним між українським підприємством та Міністерством оборони Індії 26 листопада 2014 року щодо постачання запчастин до літаків Ан-32.

Як повідомляють численні  індійські ЗМІ, 13 лютого 2018 року НАБУ звернулось із запитом до Міністерства внутрішніх справ Індії про надання міжнародної правової допомоги у ідентифікації посадових осіб індійського Міноборони, які брали участь у переговорах, розробці, підписанні та реалізації цього контракту. Тепер в Індійському національному конгресі вимагають перевірити і те, чи причетні представники оборонного відомства Індії до корупційних схем.

1 червня видання The Indian Express повідомило: індійський уряд підтвердив, що Україна кілька місяців тому звернулася по допомогу до Індії у розслідуванні виявлених порушень у договорі між військово-повітряними силами Індії та українською державною компанією «Спецтехноекспорт». Як пише газета, нині порушено кримінальну справу проти українського підприємства, тому від Індії просять надати відповіді на деякі запитання, але ніяких звинувачень на адресу індійських чиновників у цьому зверненні начебто немає.

В оборонному відомстві Індії також заперечують підписання будь-яких угод з фірмою Global Marketing SP Ltd, а також їхню участь у переговорах, що передували підписанню контракту.

В ухвалі Солом’янського районного суду від 20 грудня 2017 року повідомляється: досудове слідство встановило, що у 2015 році між підприємством «Спецтехноекспорт» та компанією Global Marketing SPL TD було укладено угоду № 9, відповідно до умов якої Global Marketing SPL TD виконає роботи пов’язані з виконанням контракту № STE-1-171-К/КЕ-14, який 26 листопада 2014 року був укладений між «Спецтехноекспортом» та Міністерством оборони Індії.

І хоча умови угоди № 9 виконані не були, акти їх виконання були підписані, і на їхній підставі «Спецтехноекспорт» перерахував $2,6 млн бюджетних коштів на рахунок Global Marketing SPL TD, відкритий на території ОАЕ в Noor Islamic Bank.

В результаті суд постановив надати дозвіл на вилучення компетентним органом ОАЕ інформації щодо розташування офісу Global Marketing SPL TD. Це потрібно слідчим для того, аби встановити зв’язок між «Спецтехноекспортом» та Global Marketing SPL TD, а також для встановлення причетних до корупції українських чиновників.

Павло Барбул очолив державну компанію «Спецтехноекспорт» у 27 років

Павло Барбул очолив державну компанію «Спецтехноекспорт» у 27 років

«Спецтехноекспорт» – українське державне підприємство, яке входить до складу державного концерну «Укроборонпром». Компанія здійснює експорт та імпорт зброї. З грудня 2014 року його директором є Павло Барбул. Як повідомляло видання «Наші гроші», батько 30-річного топ-менеджера Олексій Барбул раніше очолював управління дорожнього господарства Одеської міськради. Також він був засновником БФ «Югавтодор», яка змінила назву на ПП «Київшляхбуд» і тепер перебуває під контролем оточення мера Одеси Геннадія Труханова

Ще один скандал із «Спецтехноекспортом» виник, коли видання Forbes написало, що у лютому 2015 року новим топ-менеджером підприємства став 24-річний Антон Пашинський, син голови парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Сергія Пашинського. Видання уточнило, що він очолив другий департамент підприємства. Forbes також звернув увагу на те, що Сергій Пашинський назвав інформацію про працевлаштування свого сина в «Спецтехноекспорт» «фантазією».

Батько та син Пашинські

Батько та син Пашинські

Та потім у коментарях депутат визнав, що його на той момент 24-річного сина призначили керівником відділу компанії «Спецтехноекспорт» заслужено, оскільки Антон Пашинський має спеціальність магістра міжнародної економіки і торгівлі, а також вільно володіє англійською мовою. Про це депутат заявив в ефірі програми Громадське російською. «Мій син Антон Пашинський, випускник нашого вишу, який має спеціальність магістра міжнародної економіки і торгівлі, вільно володіє англійською мовою… Йому запропонували місце начальника відділу з трьох осіб, відділ контрактів. Це відділ договорів», – сказав Пашинський, визнавши, що цю посаду його синові запропонував менеджмент компанії, і ніякого конкурсу на посаду не було.

Яна Степанковська, «Главком»

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео