Головний принцип для кращої концентрації зранку – підготовка до ранкової рутини з вечора.
Фізична активність вранці вкрай важлива / фото ua.depositphotos.com
Більшості з нас вранці буває важко зосередитися, і може пройти кілька годин, перш ніж мозок прокинеться й адаптується до нового дня. Психологи Супатра Товар, Рейчел Голдман, Джоель Морей і Ракель Мартін розповіли виданню Parade, чому так складно досягти концентрації після пробудження, і які звички можуть допомогти це змінити.
Чому важко зосередитися вранці?
“Зосередитися вранці багатьом буває складно через так звану “інерцію сну” – стан, у якому багато хто з нас перебуває відразу після пробудження”, – пояснює Голдман. “Наш мозок все ще переходить зі стану сну в стан неспання, і це може призвести до зниження швидкості обробки інформації, що впливає на нашу концентрацію і зосередженість”.
Головний принцип для кращої концентрації зранку.
На думку психологів, найважливіше – підготовка до ранкової рутини з вечора, наприклад підготовка їжі та одягу до наступного дня. Мартін також радить відмовитися від соцмереж і зменшити яскравість екрана за годину до сну.
Відео дня
“Дотримуючись певного часу відходу до сну і виконуючи заспокійливі дії перед сном, ви даєте сигнал своєму організму, що настав час засинати, а отже, ви прокинетеся свіжими і готовими до концентрації”, – пояснює Товар.
Сім інших ранкових звичок, які допоможуть швидше прокинутися і сконцентруватися.
1. Вплив природного світла
Природне світло підвищує рівень серотоніну, а це підтримує вашу енергію та бадьорість, каже Товар.
2. Виробіть щоденні звички
Голдман зазначає: якщо ви дотримуватиметеся розпорядку дня, ваше тіло почне звикати до нього і знатиме, на що очікувати. Товар додає, що рутина спрощує життя, скорочуючи кількість рішень, які вам доводиться ухвалювати, допомагаючи зберегти розумову енергію для виконання важливих завдань.
3. Гідратація
Експерти стверджують, що якщо щоранку ви питимете воду, це допоможе вам зосередитися. Товар радить додавати у воду лимон, бо він дає вам невелику дозу вітаміну С, який підтримує здоров’я мозку і забезпечує м’яке пробудження організму.
4. Вільний від техніки час
“Не користуйтеся екранами щонайменше протягом години після пробудження”, – радить Морей. Натомість увімкніть улюблену музику на телефоні або радіо.
5. Вправи вранці
“Вправи вранці посилюють приплив крові до мозку і вивільняють такі хімічні речовини, як дофамін, серотонін і ендорфіни, які покращують настрій і підвищують пильність”, – зазначає Товар.
6. Робіть глибокі вдихи
Щоб зосередитися, мозку необхідний кисень, тож кілька глибоких вдихів, коли ви щойно прокинулися, допоможуть вам поліпшити ясність розуму.
7. Плануйте або візуалізуйте свій день
“Якщо приділити кілька хвилин уявному плануванню свого дня, то це активізує частину мозку, що відповідає за планування і прийняття рішень, що дасть вам змогу залишатися організованим і зосередженим”, – каже Товар.
Раніше УНІАН розповідав про шість речей, які варто робити ввечері, щоб бути щасливішим уранці.