В Україні суд вперше застосував "антиколомойський" закон

В Україні суд вперше застосував "антиколомойський" закон
674 ПЕРЕГЛЯДІВ

Господарський суд Києва 12 червня задовольнив клопотання державного "Приватбанку" щодо закриття проваджень за двома позовами екс-акціонерів фінустанови про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій банку

Про це йдеться у заяві "Приватбанку", передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Відомо, що позивачі вимагали визнати недійсними договори купівлі-продажу акцій фінустанови. Так званий "антиколомойський" закон передбачає право колишніх акціонерів банків на компенсацію заподіяної шкоди, але унеможливлює визнання недійсними договорів, укладених в процесі виведення банку із ринку.

Згідно з ним, суд встановив, що спосіб захисту своїх прав, обраний позивачами (визнання недійсними правочинів), не відповідає вимогам частин третьої та четвертої статті п'ятої ЦПК України, згідно з якими єдиним способом захисту прав позивача у цих справах може бути відшкодування збитку у грошовій формі.

Уточнюється, що провадження у справі підлягає припиненню на підставі пункту сьомого прикінцевих та перехідних положень банківського Закону №590-IX.

"Це перше реальне застосування банківського Закону 590-IX українськими судами. Проаналізувавши матеріали справ (№910/17630/19 за позовом ТОВ "Реватіс" та № 910/17541/19 за позовом ТОВ "КС груп"), суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання АТ КБ "Приватбанк" та закрив провадження в обох справах", – пише пресслужба "Приватбанку".

depo.ua

Теги: антиколомойський закон,Приватбанк,Господарський суд Києва
Автор: admin.politica.com.ua

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео