“Варта-2” здатна розвивати швидкість до 110 км/год і перевозити до 10 осіб.
“Варта-2” отримала велику кількість покращень порівняно з попередньою моделлю / фото – facebook.com/ukrainianarmor
Підприємство “Українська бронетехніка” оголосило про завершення процесу випробувань і кодифікації нового бронеавтомобіля “Варта-2”. Він дозволений для постачання Силам оборони України, пише Defense Express.
Зазначається, що новий бронеавтомобіль готовий до запуску в серійне виробництво. На нього можна встановлювати, зокрема, бойовий модуль “Січ” із 30-мм автоматичною гарматою. В “Українській бронетехніці” зазначили, що про потребу в такому бронеавтомобілі говорили українські військові на фронті.
Генеральний директор підприємства Владислав Бельбас розповів, що після першого представлення дослідного зразка “Варта-2” компанія отримала чимало звернень від військових щодо необхідності такого класу бронемашин.
Відео дня
У виданні поділилися, що “Варта-2” має високий рівень захищеності, мобільності та швидкості пересування. Також цей бронеавтомобіль пропонує велику вантажопідйомність, що дає змогу інтегрувати бойові модулі.
“Варта-2” має високий рівень захищеності / фото – facebook.com/ukrainianarmor
Журналісти нагадали, що вперше бронеавтомобіль “Варта-2” представили у вересні 2024 року на міжнародній оборонній виставці MSPO 2024 у польському Кельце. Тоді було заявлено, що максимальна швидкість моделі становить 110 км/год, а повна маса – 14 тонн. Бронеавтомобіль здатний перевозити до 10 осіб.
Читайте також:
“Димляча руїна”: експерт розповів, як Україна рознесла на фронті російські танки Т-72
Бронетехніка, снаряди і не тільки: Німеччина передала Україні новий пакет озброєнь
Без запчастин із США Україна втратить сотні одиниць бронетехніки, – Business Insider
В Україні представили новий бронеавтомобіль GYURZA-O2 – що відомо
Нагадаємо, що в лютому на виставці озброєнь IDEX в Абу-Дабі українська оборонна компанія UkrArmoTech показала нову броньовану машину GYURZA-O2. Пасажирський відсік моделі забезпечує захист від бронебійно-запалювальних куль набоїв патрона 7,62х39-мм, а корпус – від уламків 155-мм осколково-фугасного снаряда на дистанції 80 м.
Крім того, GYURZA-O2 оснастили V-подібним днищем для розсіювання енергії вибуху та спеціальними кріслами з амортизацією, що захищають від вибухових навантажень. Бронемашина отримала турбодизель Cummins ISDe 6.7-330 потужністю 385 к.с.