Зокрема, вони мають нову розробку, яка станом на 2021 рік тільки проходила випробування.
В українському небі вже є F-16 / скріншот з відео
Україна 4 серпня на 20-річчя Повітряних сил ЗСУ офіційно підтвердила отримання американських винищувачів F-16.
Перши українські бойові літаки західного виробництва показав на відео президент Володимир Зеленський. Кадри були зняті обережно, щоб не розкрити місце перебування F-16, але це не завадило експертам Defense Express роздивитись самі машини, щоб розповісти про їхню комплектацію.
“Головною несподіванкою можливо вважати контейнер ECIPS/CJS від данської Terma та італійського Leonardo, який об’єднує у собі потужну цифрову станцію РЕБ, яка дозволяє ставити завади на РЛС літаків та зенітних ракетних комплексів, а також станцію фіксації загрози про ракетну атаку за рахунок, в тому числі, виявлення самих ракет, які наближаються. При цьому зберігається можливість підвіски до цього контейнера озброєння, тобто кріплення для зброї не втрачається і під ECIPS/CJS можливо підвісити озброєння. Сам контейнер є новою розробкою та станом на 2021 рік проходив випробування”, – розповідають аналітики.
Відео дня
Як зазначається, такі пілони, за непідтвердженою інформацію, встановлювати на данські, бельгійські, нідерландські та норвезькі F-16. Таким чином, ймовірно, всі літаки, які отримає Україна, можуть мати ці контейнери.
При цьому винищувачі на відео озброєнні двома типами ракет “повітря-повітря”. Йдеться про AIM-9 для знищення цілей у ближній зоні та AIM-120 – для середньої та більшої дальності. Під крилами бойових літаків є два стандартні додаткові паливні баки на 1564 літрів. Крім того, під центральним пілоном розмістився ще один вид підвісного бака на 1135 літрів.
“Також увагу може привернути незвичний золотий колір ліхтаря кабіни. Справа в тому, що у його покритті дійсно використовується золото і це дозволяє зменшити радіолокаційну помітність F-16”, – додали експерти.
F-16 вже в Україні
Вчора президент Володимир Зеленський повідомив, що в українському небі вже з’явились західні винищувачі F-16.
Народний депутат, заступник голови Комітету Ради з питань нацбезпеки оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв заявив, що необхідного мінімуму в 128 літаків досягти не вдалося, однак вже ведеться робота з залучення інших країн до авіаційної коаліції. На його думку, прибуття перших винищувачів може підштовхнути інших союзників.
В Інституті вивчення війни зазначають, що Україні буде потрібна значна кількість реактивних F-16, щоб розмістити їх у масштабах, необхідних для того, щоб досягти успіху в інтеграції літаків із нерухомим крилом у свою більш широку парасольку ППО.