Деякі шимпанзе розколюють горіхи краще за інших приматів.
Когнітивні здібності шимпанзе можуть відрізнятися навіть серед приматів в одній спільноті / фото – flickr.com/photos/nailman
Науковці з’ясували, що деякі шимпанзе можуть мати більш розвинені когнітивні здібності серед інших представників свого виду в одній спільноті. Такого відкриття дослідники дійшли після проведення експерименту з розколюванням горіхів, повідомляє Phys.org.
Група антропологів зі Школи антропології та музейної етнографії Оксфордського університету спільно з колегами з Університету Тюбу Гакуїн в Японії опублікували в журналі Nature статтю про результати і хід свого дослідження. У ньому вчені вивчили тисячі спроб шимпанзе розколювати горіхи.
У виданні зазначили, що метою дослідників було з’ясувати, чи здатні шимпанзе в одній спільноті по-різному розколювати горіхи. Для цього було вивчено 3882 спроби 21 шимпанзе.
Відео дня
Вчені звернули увагу на те, що 14-річний дорослий самець Пелі легко розколов два горіхи олійної пальми, а 15-річний самець Джедже не зміг розколоти жодного горіха. 32-річний дорослий самець Фоаф розколов один горіх.
Дослідники пояснили, що шимпанзе спершу повинні вибрати тип горіха, який можна розколоти, а потім покласти його на плоский камінь так, щоб він розколовся під час удару, а не полетів убік. Після цього примату потрібно вибрати камінь потрібного розміру, форми і ваги, щоб використовувати його як молоток.
Читайте також:
Учені заявили, що темної енергії не існує: це допоможе розгадати одну з найбільших загадок Всесвіту
У Великій Британії знайшли “шосе динозаврів”: чим важливе це відкриття
Інстинкт чи інтелект: вчені пояснили, чи здатні тварини мислити насправді
За словами вчених, розколювання горіхів є прикладом того, як шимпанзе можуть використовувати інструменти. У підсумку з’ясувалося, що деякі шимпанзе мають кращі навички розколювання горіхів, а ще частина приматів погано справлялася із завданням.
Інші дослідження вчених
Раніше вчені відповіли, чи справді кішки і собаки розумніші за немовлят. Різні дослідження довели, що інтелект людей і тварин сильно відрізняється.
Крім того, вчені заявляли, що більшість власників кішок мають схожі риси характеру зі своїми улюбленцями. За словами дослідників, деякі з любителів кішок можуть бути глибокими людьми.