Магніт не містить корисних копалин, таких як самарій і диспрозій.
Цей магніт створений виключно з матеріалів, які доступні у США / фото – Unsplash
В американській лабораторії створили новий магніт, який виготовлений виключно із заліза та азоту. Він не містить корисних копалин, що є справжнім проривом, пише Jason Deegan.
Зазначається, що цей магніт розробив учений китайського походження Цзянь-Пін Ванг. Його винахід обіцяє зробити революцію в різних технологіях – від електромоторів і вітряних турбін до медичних приладів, потенційно знизивши залежність від азіатських ланцюжків поставок.
У виданні поділилися, що магніт не містить корисних копалин, таких як самарій і диспрозій. Він може похвалитися силою магнітного поля, що перевершує всі відомі матеріали.
Відео дня
За словами вчених, новий магніт може замінити постійні магніти, якими нині оснащують багато електронних пристроїв, включно зі смартфонами, електромобілями та апаратами МРТ.
Наразі Китай контролює близько 92% світової переробки корисних копалин. Через торговельну війну президента США Дональда Трампа побоювання американців щодо вразливості поставок тільки посилилися.
У виданні розповіли, що Ванг заснував компанію Niron Magnetics, яка займається виробництвом високопродуктивних магнітів без корисних копалин. Вони призначені для побутової електроніки, автомобільної промисловості та промислового обладнання.
Головними плюсами цих магнітів є те, що вони більш екологічні, а також виготовлені тільки з матеріалів, які доступні в США. За словами Ванга, магніти його компанії зберігають відмінні характеристики навіть за високих температур, що важливо для електромоторів нового покоління.
Читайте також:
Китай збирає в космосі ШІ-суперкомп’ютер, що складається з тисяч супутників
Штучний інтелект “відновив” 2000-річний сувій, який був знищений Везувієм
Мозок “читає” думки: люди можуть спілкуватися лише очима
У Niron Magnetics очікують, що їхні магніти дадуть змогу США конкурувати на рівних із Китаєм, а також залучать клієнтів з інших країн.
У Китаї виявили нове велике родовище міді – що відомо
Раніше на Тибетському плато виявили дивовижне родовище міді, яке привернуло увагу аналітиків гірничодобувної промисловості. За попередніми даними, обсяг родовища перевищує 20 мільйонів тонн.
Академік Китайської інженерної академії Танг Цзюсін підкреслив, що мідь є критично важливим металом для поновлюваних джерел енергії. Він використовується в електроніці, архітектурі, транспорті та енергетичній інфраструктурі.