Нові ракети сімейства Barracuda мають дальності у 900, 370 та 150 км, але бойові частини 45 та 18 кг.
Нові ракети будуть дешевшими і значно легшими у виробництві / скріншот
Американська компанія Anduril нещодавно презентувала проєкт крилатих ракет сімейства Barracuda, які повинні стати масовим та дешевим далекобійним засобом високоточного ураження. Як пише Defense Express, їх дальність становить від 150 км для Barracuda-100, яку можна запускати з вертольотів, до понад 900 км для Barracuda-500 під F-16.
Водночас, зазначають експерти, вага бойових частин поставило питання реальної ефективності цих ракет – у Barracuda-500 вага бойової частини всього понад 45 кг, на Barracuda-250 із дальністю понад 370 км – лише 18 кг, як і на Barracuda-100. Це набагато менше, ніж у їх прямих конкурентів.
Так, наприклад, ракета AGM-158 JASSM-ER від Lockheed Martin, із дальністю понад 900 км має вдесятеро більшу бойову частину – 450 кг.
Відео дня
“Навіть для Barracuda-100 із дальністю понад 150 км бойова частина у 18 кг виглядає замалою. Для порівняння, це вага бойової частини 122-мм некерованого реактивного снаряда для РСЗВ “Град”. Водночас у SDB, яку з висотного польоту можливо кидати з літаків на 110 км, вага бойової частини понад 90 кг”, – зазначають експерти.
Розробники Barracuda заявляють, що ці ракети будуть на 30% дешевшими за конкурентів, однак навряд чи це компенсує такий розрив у характеристиках, зазначають експерти.
Водночас, у Defense Express вказують на важливу перевагу цих ракет. Як зазначають розробники, для їх виробництва необхідно вдвічі менше часу та деталей для виробництва, на 95% менше інструментів, бо зібрати їх “можливо за допомогою ледь не лише викрутки й гайкового ключа”.
“Тобто це ракета, виробництво якої можливо розгорнути ледь не у “гаражах” і саме за рахунок цього зробити масовою… І якщо брати Barracuda-500, то її дальності цілком вистачає для того, щоб бити по глибоких тилах РФ та Китаю”, – зазначають експерти.
А 45-кг бойової частини достатньо для ураження доволі широкої категорії цілей, про що свідчить український дрон “Лютий”, який має аналогічну бойову частину, а також Shahed-136, який несе 50-кг БЧ, підкреслюють у Defense Express.
Нові розробки зброї – новини
У Військово-морських сил США нарешті з’явилася зброя, здатна протистояти загрозі від численних бомбардувальників Китаю. Винищувачі Boeing F/A-18E/F Super Hornet оснастили ракетами Raytheon AIM-174B надвеликої дальності.
А Франція у 2026 році почне виробництво новітніх зенітно-ракетних комплексів SAMP/T NG, які зможуть збивати навіть гіперзвукові та аеробалістичні ракети.