Zuchongzhi-3 складається зі 105 кубітів.
Новий квантовий обчислювач набагато швидше справляється з популярним бенчмарком / фото – Unsplash
У Китаї створили прототип квантового обчислювача, який обіцяє встановити новий рекорд у квантових обчисленнях. За словами творців, він здатен виконувати обчислення набагато швидше, ніж це робить звичайний суперкомп’ютер, пише IFLScience.
Зазначається, що Zuchongzhi-3 складається зі 105 кубітів. Китайські вчені розповіли, що цей квантовий обчислювач може за кілька хвилин виконати квантові обчислення, на які другому за потужністю суперкомп’ютеру Frontier знадобилося б майже 6 мільярдів років.
У виданні пояснили, що тест для квантових обчислювачів називається Random Circuit Sampling (RCS). Під час цього випробування процесор генерує випадкові квантові схеми та оцінює їхні результати.
Відео дня
“Щоб оцінити його можливості, команда виконала на системі завдання вибірки 32-шарового випадкового ланцюга на 83 кбіт. Порівняно з поточним оптимальним класичним алгоритмом, швидкість обчислень перевершує швидкість найпотужнішого суперкомп’ютера у світі на 15 порядків. Крім того, він перевершує останні результати, опубліковані Google у жовтні минулого року, на 6 порядків, встановлюючи найсильнішу квантову обчислювальну перевагу в надпровідній системі на сьогоднішній день”, – ідеться в заяві Університету науки і технологій Китаю, яку було зроблено після завершення дослідження.
Читайте також:
NASA успішно випробувала революційну технологію космічного зв’язку
Китай розробив квантовий радар, що здатен виявляти літаки-“невидимки” – ЗМІ
У Китаї розробили 56-кубітний квантовий комп’ютер
У виданні наголосили, що якщо цифри підтвердяться, Zuchongzhi-3 виявиться у 2 мільйони мільярдів разів швидшим у RCS, ніж суперкомп’ютер Frontier, і приблизно в 1 мільйон разів швидшим, ніж Sycamore від Google.
Квантові обчислення – інші новини
Раніше Microsoft створила проривний квантовий чіп, який може змінити майбутнє технологій. Ця розробка відкриває шлях до створення квантових комп’ютерів, здатних розв’язувати задачі, з якими не справляються найпотужніші суперкомп’ютери.
Крім того, техногігант Google заявив про прорив у галузі квантових обчислень. Він здатний за п’ять хвилин виконати завдання, на яке найбільшому суперкомп’ютеру у світі знадобилося б 1025 років.