Екологи виявили у Чорнобильському Радіаційно-екологічному Біосферному Заповіднику активне і здорове пташеня рідкісного виду орланів. Це свідчить про сприятливі умови для популяції.
Молодий орлан-білохвіст в заповіднику / Фото: Сергій Домашевський, Чорнобильській Радіаційно-екологічний Біосферний заповідник
У гнізді орланів-білохвостів у Чорнобильському Радіаційно-екологічному Біосферному заповіднику виявили молодого птаха. Вже скоро він може покинути батьків та почати самостійне життя. Про це повідомляється на сторінці Заповідника у Facebook.
Орнітолог Сергій Домашевський відмітив, що молодий білохвостий орлан почувається досить впевнено. Птах сидів на гілці неподалік гнізда, мав достатньо сформоване оперення. За словами спеціаліста, це свідчить про те, що наближається період вильоту з гнізда. Цікаво, що впізнати цей вид орланів за оперенням можна навіть без додаткових знань – лише цей вид має чисто біле хвостове пір’я.
“За сприятливих умов пташенята можуть залишати гніздо вже через 10-14 тижнів після вилуплення. Проте, навіть після першого вильоту вони часто ще тримаються поблизу та регулярно повертаються до батьків. Остаточне відокремлення зазвичай відбувається восени, коли молоді птахи починають самостійне життя”, – зазначили в заповіднику.
Відео дня
Україна має берегти орланів-білохвостів
Також екологи відзначили важливість спостережень за популяцією білохвостих орланів. Цей вид занесено до Червоної книги України. А поява пташеняти та його успішне дорослішання свідчить про сприятливі умови на ділянці заповідника у зоні Чорнобиля.
Гніздо орланів у заповіднику / Фото: Сергій Домашевський
Додамо, що в Українській природоохоронній групі розповідали про зобов’язання України зберегти орланів-білохвостів, як вид. Це один з найбільших хижих птахів у Європі. Живиться річною рибою, тому в Україні зустрічається поблизу великих річок. Зафіксовані появи орланів поблизу Дніпра та Сіверського Донця. Гніздо будує у тихих лісових ділянках, тому для збереження орланів важливо не вирубувати старі ліси.
Читайте також:
Найменшу у світі видру, яку вважали вимерлою, виявили через 185 років
У Чорнобильському заповіднику зустріли маленького “Бембі” (фото)
У Чорнобильському заповіднику вражаюче поповнення: з’явилося кумедне фото
При цьому білохвості орлани залишаються на зимівлю в Україні, на відміну від усіх інших країн на південь та схід. Тому у зимовий період чисельність цих птахів зростає, що накладає додаткові зобов’язання для їх збереження.
Останні новини про рідкісних птахів в Україні
Нагадаємо, що в Україні є й інші червонокнижні види птахів, а іноді до країни залітають рідкісні види, які здебільшого тут не живуть. Наприклад, у травні червонокнижний птах примандрував в Україну із Фінляндії. Волонтери помітили знесиленого птаха у Чернігові, змогли піймати та індентифікувати завдяки спеціальному кільці на лапі. Виявилося, що це була рідкісна скопа, яку окільцевали у Зоологічному музеї Гельсінкі.
А наприкінці травня у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику знайшли гніздо рідкісного чорного лелеки. У гнізді птахи вивели трьох пташенят, коли вони підростуть, співробітники заповідника планують надіти на них спеціальні номерні кільця для моніторингу стану популяції.