Воно містить широкий спектр поживних речовин, які приносять організму користь.
Насіння соняшнику багате на корисні речовини/ ua.depositphotos.com
Якщо ви хочете урізноманітнити свій раціон, насіння соняшнику – це корисний продукт, який варто додати у свою тарілку. Як пише Mindbodygreen, насіння соняшнику містить широкий спектр поживних речовин, які приносять організму користь і можуть поліпшити ваше загальне самопочуття при регулярному вживанні (жменя на день).
1. Воно допомагає підтримувати здоровий рівень холестерину
“Дослідження показують, що вживання насіння соняшнику, а також інших видів насіння кілька разів на тиждень може сприяти здоров’ю серця, підтримуючи здоровий рівень холестерину та артеріального тиску”, – пояснює сертифікована дієтологиня, магістр наук Моллі Кнудсен.
За словами дієтологині Еббі Кеннон, варто вживати близько жмені горіхів і насіння на день, включно з насінням соняшнику, для здоров’я серця і підтримки хорошого рівня холестерину.
Відео дня
2. Воно є хорошим джерелом рослинного білка
Одна жменя насіння соняшнику забезпечує близько 5 грамів білка, що робить його чудовим перекусом, що допомагає вам залишатися ситими й енергійними протягом дня.
3. Воно забезпечує підтримку імунітету
“[Насіння соняшнику] зміцнює імунітет, забезпечуючи необхідними мінералами, такими як цинк і селен”, – каже Кнудсен.
4. Захист від запалення
Як зазначає Кнудсен, вітамін E і флавоноїди в цьому насінні можуть чинити протизапальну дію.
“Високий вміст вітаміну E в [насінні соняшнику] разом із вмістом селену забезпечує ваш організм антиоксидантами, які допомагають захищати клітини вашого тіла від вільних радикалів”, – пояснює Кеннон.
Пошкодження вільними радикалами може сприяти широкому спектру проблем зі здоров’ям, таких як серцево-судинні та запальні захворювання, тож на нього варто націлюватися у своєму раціоні.
Ви можете перекушувати насінням соняшнику з пакета, а також посипати ним салати. Ви можете використовувати його в песто замість кедрових горіхів і додати до пластівців або вівсянки, щоб збільшити вміст клітковини, рослинного білка і корисних жирів у цих зазвичай багатих на вуглеводи стравах.
Раніше УНІАН ділився статтею про те, які види сиру приносять користь для організму, і скільки їх можна вживати на день.