Видання The Wall Street Journal пише, що у Пентагоні та оборонних колах США посилюється занепокоєння щодо можливого дефіциту ракет-перехоплювачів для систем ППО, оскільки їх витрачають швидше, ніж встигають виробляти.
Джерело: “Європейська правда” з посиланням на The Wall Street Journal
Деталі: У статті розповідають, що через російсько-українську війну, конфлікт на Близькому Сході та місію захисту суден у Червоному морі від бойовиків-хуситів американські запаси ракет-перехоплювачів почали швидко вичерпуватися.
У Пентагоні нібито стурбовані, що склади порожніють швидше, ніж надходять ракети на заміну, і це загрожує значними проблемами для США у випадку, якщо війна почнеться ще й у Тихоокеанському регіоні.
Попри великі обсяги використання ППО в Україні, у статті акцентують на витратах перехоплювачів на Близькому Сході.
Неназвані посадовці кажуть, що з жовтня 2023 року, коли ХАМАС здійснив напад на Ізраїль, було використано більше сотні найпоширеніших стандартних ракет.
РЕКЛАМА:
Офіційно Пентагон не розкриває дані про наявні запаси, щоб супротивники США не могли використати цю інформацію у своїх цілях.
Наростити темпи виробництва непросто, оскільки це означає, що компаніям оборонпрому потрібно запускати нові потужності і наймати фахівців, а вони не квапляться інвестувати у розширення, не маючи впевненості, що великі замовлення будуть у довгостроковій перспективі.
Міністр у справах ВМС США Карлос Дель Торо у травні казав членам Конгресу, що закликає оборонпром нарощувати виробництво стандартних ракет, тому що їх дуже активно використовують на Близькому Сході.
Побоювання дефіциту нібито спонукали військове керівництво думати над альтернативами, у тому числі залученням інших компаній-виробників.
Аналітики й посадовці з оборонного сектора, з якими спілкувались для статті, кажуть, що зараз виробництво не встигає за темпами використання ракет.
Наприклад, виробник згаданих стандартних ракет RTX може робити їх максимум кількасот на рік, і на ці обсяги претендує не лише Пентагон, а й більше десятка союзників.
Викликом є і час виробництва, і велика вартість такої високотехнологічної ракети. Зазвичай американський флот вистрілює на кожну повітряну ціль дві ракети, щоб гарантовано збити її, а перехоплювач коштує мільйони доларів – суттєво дорожче за іранські ракети, які ними збивають.
“Це дійсно дуже дорогі боєприпаси, і їх вистрілюють по хуситському “сміттю”. І щоб замінити кожну витрачену ракету, треба довгі місяці і багато грошей”, – коментує неназваний посадовець з Конгресу.
Нагадаємо:
- Після нападу Росії на Україну про посилення своєї ППО активно заговорили багато країн Європи, зокрема на “східному фланзі” НАТО.
- У Литві, яка нещодавно законтрактувала додаткові системи NASAMS, вважають посилення ППО більшим пріоритетом, ніж закупівлю додаткової бронетехніки.
- Болгарія і Німеччина домовились про спільну закупівлю систем ППО IRIS-T.