У деяких ситуаціях краще взагалі нічого не говорити.
Психолог Грант виділив два різні види помилок / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Відомий психолог Адам Грант із посиланням на нове дослідження назвав найкращий спосіб вибачитися, якщо ви поводитеся “як придурок”, пише американський журнал Inc.
Зазначається, що згідно з нещодавнім дослідженням Пітера Кіма, професора бізнес-школи Університету Південної Каліфорнії та автора книжки “Як працює довіра”, у деяких ситуаціях найкращий спосіб вибачитися – взагалі нічого не говорити.
Як вибачитися правильно – висновок учених
Коментуючи це дослідження, психолог Грант виокремив два різні види помилок – “провал” компетентності та “провал” характеру. У другому випадку помилка пов’язана з егоїзмом, а не з дурістю. І коли йдеться саме про цей вид помилок, словесні вибачення часто контрпродуктивні, дійшли висновку вчені.
Відео дня
“У разі порушення чесності вибачення насправді є доволі шкідливими в багатьох випадках, бо ми схильні фокусуватися на підтвердженні провини, а не на спокуті. Ми схильні вважати, що люди з високою чесністю ніколи не діятимуть неетично”, – пояснив професор Пітер Кім.
Читайте також:
Головні фрази батьків, які “вбивають” їхні стосунки з доньками: чому про них краще забути
Як реагувати на нетактовні запитання: 6 “геніальних” відповідей від експерта з етикету
Ці речі не можна розповідати навіть найближчим: 5 заборонених тем
По суті, якщо ви говорите: “Вибачте, я поводився як егоїстичний придурок”, люди часто чують просто: “Я – придурок”. І люди схильні думати, що наш фундаментальний характер досить незмінний. І не дивно, що вибачення змушують їх просто менше вам довіряти, пише журнал.
Як резюмував психолог Адам Грант, зрештою, у випадках “провалу” характеру найкраще спрацює “зміна поведінки”, а не усне вибачення, яке майже напевно буде сприйнято як корисливе і порожнє. Найкращий вид вибачень – не слова, а дії, констатували в журналі.
Нагадаємо, раніше УНІАН назвав ознаки того, що ви “занадто незалежні” для стосунків.