Сенсаційне дослідження не тількі нічого не довело, але й змістило увагу подалі від справжнього підозрбваного, каже оглядач.
Публіцист поставив під сумнів “ринкову” версію походження коронавірусу / REUTERS
Досі немає вагомих наукових доказів, що коронавірус походить від єнотоподібного собаки із зооринку в китайському Ухані. Нещодавня гучна стаття видання Cell, яка таке стверджувала, насправді є вкрай спірною. Про це на сторінках видання The Telegraph пише британський науковий публіцист і журналіст, співавтор книги “Viral: пошук джерела Covid-19” Мет Рідлі.
За його словами, стаття Cell, попри те, що чомусь стала певною сенсацією, насправді не містила жодної нової значущої інформації. При цьому Рідлі критикує висновок авторів про те, що джерелом розповсюжєення коронавірусу був південно-західний куток ринку в Ухані, де тримали ссавців.
“Так, це тому, що, за словами китайських вчених, вони зосередили свій пошук на кіосках, де продавали ссавців!” – акцентує Рідлі.
Відео дня
Публіцист наголошує, що нове дослідження не доводить і навіть не стверджує, що на ринку точно був інфікований коронавірусом ссавець, або продавець тварин, який заразився від котрогось ссавця. За словами Рідлі, єнотоподібний собака може страждати від вірусів, які мають певну пов’язаність з його ДНК, однак коронавірус “менше пов’язаний з єнотоподібними собаками …, навіть ніж риба”.
“Аргументація нової статті вимагає, щоб один інфікований єнотоподібний собака якимось чином створив достатньо кажанячого вірусу, щоб спровокувати глобальну пандемію серед людей, не викликавши навіть жодного іншого випадку серед, е-е, єнотоподібних собак, а потім [цей собака] розчинився в повітрі”, – пише Рідлі.
Читайте також:
У Франції студенти-археологи знайшли рідкісну капсулу часу
Моторошні звуки, що лунають із Маріанської западини, отримали пояснення через 10 років
Стародавні скандинави могли виготовляти човни зі шкіри тварин для полювання і торгівлі
Також публіцист критикує авторів дослідження за упереджену техніку пошуку моменту першого зараження людини коронавірусом. На його думку, дослідники проігнорували більшість ранніх випадків зараження, щоб отримати потрібний результат: щоб все вказувало на ринок в Ухані.
“По всьому Китаю та Південно-Східній Азії є тисячі ринків, де продають єнотоподібних собак. Проте через вражаючий збіг вірус виявили лише в одному місті в усій Азії, де є лабораторія, яка зосереджена на зборі, вивченні, вирощуванні та генетичному маніпулюванні вірусами, схожими на SARS, і зараженні ними олюднених мишей: Ухані”, – пише журналіст.
Рідлі наголошує, що впродовж багатьох років до епідемії коронавірусу Уханська лабораторія проводила ризиковані експерименти, які зробили віруси кажанів більш заразними. Зокрема в 2018 році лабораторія працювала з вірусом, близьким до SARS-CoV-2. За словами Рідлі, в лабораторії зокрема планували вставити в ген вірусу спеціальну функцію, яку пізніше виявили в коронавірусі, що спричинив світову пандемію.
Нове дослідження “сенсаційно” назвало винного в пандемії Ковіду
Як писав УНІАН, нещодавно науковий журнал Cell опублікував результати нового дослідження, автори якого дійшли висновку, що коронавірус поширився саме з ринку в місті Ухань. Зокрема дослідники зосередили свою увагу на куточку, де продавалися єнотоподібні собаки, сизі бамбукові щури, собаки, європейські кролики, амурські їжаки, малайські дикобрази, мунтжаки, гімалайські бабаки та пальмові цивети.
Дослідники не наважилися заявити прямо, що ці тварини були інфіковані вірусом, але зауважили, що їхню ДНК було виявлено дуже близько до вірусу, іноді на одному і тому ж мазку. Із цього дослідники зробили висновок, що джерелом зараження коронавірусом з високою ймовірністю були саме вони.