“Злив” голосів: на Житомирщині поліція відкрила кримінальне провадження через реєстрацію “технічного” кандидата

  			“Злив” голосів: на Житомирщині поліція відкрила кримінальне провадження через реєстрацію “технічного” кандидата
28854 ПЕРЕГЛЯДІВ

У поліції Житомирської області відкрили кримінальне провадження через реєстрацію кандидата-”двійника” по виборчому окрузі №64 Анатолія Арешкова. У зв’язку з цим, кандидат в народні депутати зі схожим прізвищем Володимир Арешонков звернувся до ЦВК. Про це він розповів у коментарі “Опорі”.

“Я особисто звертався в ЦВК з приводу, на мою думку, не дуже прозорої та бездоганної процедури реєстрації кандидата, який має спільне зі мною прізвище, тільки я Арешонков, а він Арешков. І він сам з Волині, зовсім з іншої області, немає ніякого відношення ні до нашого округу, ні до області. Людина, яка під час і попередніх виборів, як на мене підпрацьовує заробітчанином. І він зареєструвався по нашому округу. Я так для себе зрозумів, що це з метою, щоб ввести в оману виборців. Я звернув увагу на те, що в плані технічному, при реєстрації він у своїх анкетних даних написав, що представник “Слуги народу”, я знаю, що партія “Слуга народу” висунула зовсім іншу людину у нас по округу. І я вважаю, що це перше, що вводить виборців в оману. Тому я написав в ЦВК звернення, вони розглянули і прийняли рішення, що неточності дрібні і не впливають суттєво і зареєстрували. Далі, він буде пояснювати виборцям свою позицію, я буду теж пояснювати і вже право людей голосувати чи не голосувати. Я вітаю дії поліції, щоб вибори проходили в законний спосіб без порушень. Нехай розбираються”, – зазначив Володимир Арешонков.

За даним фактом поліція Житомирщини відкрила кримінальне провадження. Про це розповів начальник Головного управління Національної поліції у Житомирській області Вячеслав Печененко.

“Поліція відкрила кримінальне провадження про факти реєстрації на одному з округів «двійників», яким за участь у цій кампанії виплачені кошти зацікавленими особами. У нас є заявник, сьогодні в ЦВК працюють наші співробітники, вилучають ряд документів, вилучають фінансові документи. Тому що одне з основних підтверджень, це що не сама людина платила за себе гроші, а просто на його прізвище проплату зробили інші люди, бо ті двійники не мали фінансової можливості подати свою кандидатуру, не те що приймати участь у виборах. За них це роблять, роблять свідомо, порушуючи законодавство України про вибори. Ці «двійники» громадяни України, мешканці Житомирщини, до яких звернулись з пропозицією за грошову винагороду, прийняти участь, щоб його прізвище було в бюлетені, я думаю, що за них не будуть проводити рекламну кампанію, саме головне – попасти в бюлетень. Це дає можливість розпорошити увагу виборців і відтягнути голоси від реального кандидата з тим же прізвищем. Відповідальність за це: від 5 до 7 років”, – розповів Вячеслав Печененко.

stopcor.org

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео