Журналісти зафіксували схему підкупу виборців на Житомирщині

  			Журналісти зафіксували схему підкупу виборців на Житомирщині
253455 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кривавим побиттям завершилась для журналістів «СтопКору» відеофіксація масового підкупу виборців у Прилуках на Чернігівщині. Та, незважаючи на значний резонанс і увагу з боку правоохоронців, скупка голосів електорату за допомоги старої схеми, відомої як «сітка», триває. Що це – поодинокий випадок чи система? Дивіться у сюжеті Алли Легези.

Ще один факт придбання голосів «СтопКор» зафіксував на Житомирщині. Тут електорат підкуповують традиційними продуктовими наборами. Носять такі презенти на 64-му окрузі. Від нього балотується чинний депутат Сергій Пашинський, відомий своєю причетністю до скандального багатомільйонного контракту в оборонці.

Але у випадку з електоратом одразу і не розбереш, що це: підкуп чи благодійна допомога? Адже нардеп має власний благодійний фонд, від імені якого напередодні парламентських виборів і дарує жителям свого Округу різноманітні подарунки. Тож на Житомирщині, як бачимо, до задобрювання електорату підійшли «з головою». Все ж гречку кандидати носять тільки перед виборами, а потім грабують країну безперервно протягом п’яти років.

«Носять такі набори, наприклад, там олія, гречка, згущене молоко. Гречку дійсно засівають, це показує наша робота, робота наших осередків, їх вже є 55 по Україні, і вони так само моніторять процедуру підготовки до виборів», – коментує координатор правозахисного підрозділу ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

Чи не щодня правоохоронці фіксують нові повідомлення про порушення виборчого процесу. Усього з початку передвиборчої кампанії їх зафіксували вже більше ніж двісті. Найбільша кількість порушень стосується правил агітації, півсотні – підкупу.

Стоп корупції

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео