Заможна дружина та скандальні білборди: Хто такий майбутній очільник ОДА Кропивниччини Андрій Балонь

  			Заможна дружина та скандальні білборди: Хто такий майбутній очільник ОДА Кропивниччини Андрій Балонь
198468 ПЕРЕГЛЯДІВ

Напередодні, 20 жовтня, Кабмін погодив кандидатури на посаду голів обласних державних адміністрацій декількох областей. Серед них – практично невідомий в області Андрій Балонь, який буде головою Кіровоградської ОДА

Першим про майбутнє призначення на головний пост Кропивниччини повідомив на загал 16 жовтня нардеп-мажоритарник від Одещини Олексій Гончаренко. Він зазначив, що Балонь тривалий час працював слідчим, а тепер його можуть призначити очільником області. Подання до Кабміну підготував Офіс президента. “Губернатором Кіровоградської області пропонують призначити кадрового слідчого – Балоня Андрія Богдановича. Андрій з 2003 по 2016-й рік працював в органах слідчим, начальником слідчих управлінь і так далі. А може відразу перейменуємо обласні адміністрації в генерал-губернаторства?”, – написав Гончаренко та додав фото з даними біографії Балоня. Обурення народного депутата викликало те, що Балонь нібито не мав відношення до роботи в органах державного управління.

Але це не зовсім так: з травня 2017 року до зміни керівництва Херсонської ОДА Балонь працював заступником голови Херсонської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань, фінансів та взаємодії з правоохоронними органами. На цій посаді і прийняв присягу держслужбовця.

Від слідчого до ТОП-чиновника ОДА

Андрій Балонь народився 6 листопада 1982 року у місті Стебник Львівської області. У 2003 році закінчив національний університет внутрішніх справ України. Має фах юриста.

Службу в органах внутрішніх справ розпочав того ж року на посаді слідчого Старосамбірського районного відділу управління МВС України Львівської області. Далі шість років, до 2010 року, був старшим слідчим Дрогобицького міського відділу ГУ МВС, а звідти вже перейшов на керівні посади районного рівня — спочатку заступника начальника Самбірського міського відділу, потім заступник начальника Франківського районного відділу Львівського міського управління. А вже 2012 року переїхав до Житомира, де був заступником керівника управління Управління МВС України в Житомирській області. З жовтня 2013 року працював в такому ж управлінні Полтави старшим слідчим та розслідував вбивства та інші тяжкі злочини. А до червня 2014 року — начальником відділу розслідування злочинів, вчинених ОЗГ. З 2014 року навчається в Інституті післядипломної освіти Національного університету ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю “Фінанси і кредит”. До серпня 2015 року був першим заступником начальника Управління МВС України в Полтавській області – начальником слідчого управління. А з вересня 2015 року викладав на кафедри державного управління та права Полтавського Національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка.

Звідти у травні 2017 року перейшов на посаду заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації, яку займав до серпня 2019 року.

Андрій Балонь одружений, виховує сина Матвія.

Велика квартира у Києві та майже 150 тисяч у доларах та євро

Згідно зі свіжою декларацією Балоня на порталі НАЗК від 20 жовтня 2019 року, особистої житлової площі він не має. Квартира у Дрогобичі площею 83 м. кв. Придбана у 2008 році дружиною Ілоною Балонь. Інша квартира, у Києві, площею майже 100 м. кв., також записана на дружину та у грудні 2013 року коштувала більше 1 мільйона гривень. Квартиру площею 130 кв. м. у Херсоні Андрій Балонь орендує з моменту переїзду до Херсона.

Щодо рухомого майна, то чиновник має Фольксваген Туарег 2011 року випуску. А дружина орендувала Ягуар XF, вартістю майже 800 тис. грн. Щодо зарплатні на посаді заступника голови ОДА Херсонщини, Балонь отримав 533 тисячі гривень, має 85 тисяч гривень дивідендів з банку. Цікаво, що Андрій Балонь при пристойних заробітках не цурається й іншої праці: в Одеському ДУВС за сумісництвом Балонь отримав 200 грн доходу та задекларував їх.

Дружина торік від зайняття підприємницькою діяльністю отримала 865 тисяч гривень прибутку та 218 тисяч гривень у якості гонорарів та інших виплат згідно з цивільно-правовим правочинами. Менші лише банківські проценти — 44 тисячі гривень. Щодо банківських внесків, на рахунках у Приватбанку та Укргазбанку у Балоня 280 тисяч гривень, а такж більше 7 тисяч євро та 70 тисяч доларів в Укргазбанку. Він також зберігає 50 тисяч гривень готівкою. Дружині належить 18 тисяч доларів готівкою та 52 тисячі доларів на рахунках Укргазбанку.

Скандал з “Медіапівднем”

Ілоні Балонь належить частка (33%) рекламної агенції ТОВ “Медіапівдень” у Херсоні, вартість фірми — 3 млн грн. Через зв’язок з цією фірмою Андрій Балонь опинився у центрі скандалу, про який писали місцеві херсонські ЗМІ. Але далі припущень журналістів справа не пішла: “У нашому випадку – топ чиновник, заступник голови Херсонської ОДА Андрій Балонь і топ СБУшник, заступник начальника управління СБУ в Херсонській області Юрій Мотрук створили рекламну компанію ТОВ “Медіапівдень”, яка напередодні президентських виборів наставила на території Херсонської області близько 100 незаконних рекламних конструкції і активно агітувала за чинного на той момент президента Петра Порошенка. Ну не минуло й двох місяців з моменту зміни влади в країні, як колишні адепти Порошенко дружно “кинули” свого патрона і “перевзувшись в повітрі” зайнялися агітацією в зовсім іншій площині””, – писало влітку видання “Херсон-онлайн”.

Повідомлялося навіть, що готується низка документів, що підтверджують причетність цих високопосадоців до махінацій і тиску на бізнес і фабрикація кримінальних справ заради персональної фінансової вигоди. Але це виявилось не більш ніж гучною заявою, доказів незаконності встановлення білбордів не знайшли, тож Балонь їде на підвищення: очолювати ОДА Кропивниччини.

Спадок попередників

У спадок від попереднього очільника ОДА Кропивниччини Сергія Кузьменка та до теперішнього часу в.о. голови ОДА Світлани Лобанової Балонь отримає регіон, який посів 18 місце у загальноукраїнському рейтингу регіонів, що базується на зведених даних статистики.

Серед успіхів області в першому півріччі слід зазначити перше місце за динамікою експорту товарів і послуг (зростання на 27,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тоді як в середньому по Україні зростання було набагато скромніше – на 5,7%) і третє місце за динамікою будівництва (зростання на 56,5%).

За підсумками восьми місяців з’явилися нові досягнення: область вийшла на п’яте місце за динамікою промисловості (зростання на 3,4%) і на друге місце за динамікою сільського господарства (зростання на 14,1%). Зокрема, продукція рослинництва збільшилася на 19,6%, тваринництва – на 2,1%. Однак у області залишається багато провалів.

У першому півріччі область показала найгіршу динаміку народжуваності: народилося на 14% менше, ніж в січні-червні минулого року (в середньому по Україні кількість народжених зменшилась на 9%).

Крім того, область стала другою серед регіонів з найвищим безробіттям населення працездатного віку (11,6% за методологією МОП), увійшла в четвірку аутсайдерів по загальній площі нового житла на 1000 жителів, в п’ятірку відстаючих – по середньомісячній зарплаті, за темпами зростання реальної зарплати і за обсягом капітальних інвестицій на душу населення.

depo.ua

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео