Зафіксовано склеп під церквою Богдана Хмельницького

  			Зафіксовано склеп під церквою Богдана Хмельницького
169448 ПЕРЕГЛЯДІВ

У родинній церкві-усипальниці гетьмана Богдана Хмельницького у Суботові Чигиринського району на Черкащині георадари зафіксували старовинний склеп. Знаходиться на глибині понад 2 м. Його шукали понад 300 років, повідомляє “Інститут просвіти”.

“Інтрига навколо місця поховання Богдана Хмельницького полягає в тому, що на початку XVIII століття у кількох тогочасних історичних творах – Літописі Григорія Граб’янки та Чернігівському літописі – було записано, що під час завоювання України польськими військами 1664-го тіло Богдана підступно викинули з гробниці на попелище за наказом коронного гетьмана Стефана Чернецького”, – розповідає доктор історичних наук Тарас Чухліб.

“Під час розвідки у Свято-Іллінській церкві ми застосовували один із найпоширеніших і перевірених у світовій практиці геофізичних методів – метод високочастотних електромагнітних зондувань, або ж георадарний метод. За допомогою 4-х георадарів із різною робочою частотою та, відповідно, різною роздільною здатностю та глибинностю обстежили простір під підлогою церкви до глибини понад 4 метри. Раніше не було можливості дослідити підземний простір до такої глибини, не руйнуючи його. За результатами обробки даних георадарного зондування отримали чітке тривимірне зображення аномалії у центральній частині церкви. Її геометрія та розміри відповідають об’єкту, схожому на склеп”, – зазначає кандидат геологічних наук Ксенія Бондар.

Зазначають, склеп Богдана Хмельницького може бути першим віднайденим похованням з-поміж могил українських гетьманів.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео