Волонтерці Літнього театру в Одесі не на жарт погрожують

  			Волонтерці Літнього театру в Одесі не на жарт погрожують
140961 ПЕРЕГЛЯДІВ

Про це Світлана Підпала пише на сторінці в Facebook.

На громадянську діячку, представницю ГО “Зелений лист” Світлану Підпалу чинять неабиякий тиск і погрожують за захист Літнього театру від незаконної забудови.

«Повинна заявити про те, що на мене чиниться тиск з різних сторін через мою активну позицію по Літньому театру. Пишу дуже коротко, просто виношу це в публічну площину: мають місце погрози, психологічний тиск, наклеп, спроби дискредитації, кримінальне переслідування і арешт майна»,
– повідомляє активістка.

Зі слів жінки, погрози приходять від “тітушок”, пов’язаних з Одеською міською радою, та вважає, що тиск на неї супроводжується тому, що вона займається письмовою адвокацією щодо захисту території театру від забудови, а також є ініціатором вимог повернути частку Міськсаду в комунальну власність територіальної громади Одеси.

Підпала в Літньому театрі на толоці по благоустрою території

“Зараз я проводжу кампанію зі збору підписів за розірвання договору оренди землі між СП “Солинг” і Одеською міськрадою на 49 років і подальшого викупу за рахунок міського бюджету або за кошти, які зберуть і пожертвують громадяни (якщо це дозволить Законодавство) руїн будівель, доведених власником до руйнування”, – зазначає активістка.

Ще 4 червня 2017 року на Світлану Підпалу напали і побили неподалік від її будинку на вулиці Тираспольській. Вона пов’язує напад зі своєю громадянською діяльністю. Відкрили кримінальне провадження за статтею 125 КК (умисне нанесення легких тілесних ушкоджень).

“У справі щодо виконавців змінили двох суддів, тепер розглядає третій, і кінця-краю не видно. Справа щодо організаторів нападу випарувалася. Її виділили в окреме провадження, я дала свідчення, і вона заглохла”, – коментує потерпіла.

Підпалу побили 2017-го за активну громадянську позицію

Наразі місто Одеса лідирує за кількістю нападів на активних громадян. Іформація вказує, з 2017-го сталося 14 нападів на місцян, які боряться з корумпованою владою. Навіть були скоєні замахи на вбивство та напади на журналістів, волонтерів та громадсько-політичних діячів, таких як: Світлану Підпалу, Аліну Радченко, Сергія Стерненка (тричі), Віталія Устименка, Олега Михайлика, Михайла Кузаконя та Григорія Козьму. Погрози в свою адресу вони продовжують отримувати і до сьогодні.

Нардепи заявляють, що за нападами на патріотів стоїть російський кримінал, який керує міською владою та місцевими правоохоронними органами.

Нагадаємо, 12 квітня приватні охоронці, “тітушки” та будівельники вдерлися на територію вільного простору для одеситів, пам’ятки місцевого значення – Літнього театру і розпочали будівельні та демонтажні роботи.

Це робиться під прикриттям, реалізації проекту благоустрою колишнього КВН-ника Дмитра Шпинарьова, якому 28 березня виконком Одеської міськради в закритому режимі дав зелене світло.

Громадські діячі повідомляють, що це незаконно, бо немає дозволу Мінкульту і такі дії викликали спротив громадськості.

14 квітня підозрілі особи, які прибули разом з будівельниками, обмежили вхід на територію публічного простору і вдались до погроз фізичної розправи. Сьогодні ж одесити офіційно звернулись до міністра культури Євгена Нищука та міністра МВД Арсена Авакова з проханням вплинути на ситуацію негайно.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео