В Одеському аеропорту на ремонті стоїть літак Каддафі

  			В Одеському аеропорту на ремонті стоїть літак Каддафі
196790 ПЕРЕГЛЯДІВ

За інформацією з джерела, машина, яка належить Лівії, проходить ремонт в приватних авіаремонтних майстернях, розташованих на території повітряної гавані.

“Рідкісний літак Ан-74ТК-300Д, на якому літав лівійський диктатор Муаммар Каддафі, ось уже кілька місяців перебуває в міжнародному аеропорту “Одеса”, – йдеться у виданні.

Літак Ан-74ТК-300Д побудований в трьох екземплярах, і всі вони використовувалися для перельотів важливих осіб.

Перший (UR-AWB) випустило 2003 року Харківське державне авіаційне підприємство для українського президентського авіазагону. Другий (5A-CAA) було передано уряду Лівії, яка тоді називалася Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамахірією. Третій екземпляр (RDPL-34020) поставили в Лаос, де розбився 17 травня 2014 року.

Так, наразі діючих Ан-74ТК-300Д залишилося лише два.

В Одесі знаходиться літак з номером 5A-CAA. Його замовляв в Україні полковник Каддафі, який літав на ньому до початку громадянської війни 2011 року.

Літак зовні дуже відрізняється від своїх старших моделей, це VIP-модифікація літака Ан-72/74. Йому не треба скороченого зльоту і малої дистанції, тому двигуни, які на Ан-72/74 перебували в центроплані, опустили під крило, розмістивши на пілонах.

Завдяки цьому нововведенню сама машина стала менш гучною і більш економічною. Для зручності розробили особливий салон зі шкіряними кріслами, інкрустаціми, елементами виготовлених з цінних порід деревини і дворівневе освітлення стелі, що дозволяє створювати ефект нічного зоряного неба.

2011 року у лютому, під час операції міжнародних сил проти лівійського диктатора, літак пошкодили уламками бомб, але до літа його вдало відремонтували.

Після вбивства полковника в Лівії утворилось кілька урядів, які воюють один з одним. Борт 5A-CAA використовує міжнародно визнаний Уряд національної згоди.

За 10 років використання літак змінив декілька забарвлень і обслуговувався на заводі у Харкові. Зараз ХДАВП перебуває не в найкращі час, тому “лівієць” опинився на ремонті в нашому місті Одесі.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео