Український університет вирощує рослини, що можуть замінити газ

  			Український університет вирощує рослини, що можуть замінити газ
28832 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Житомирському національному агроекологічному університеті технологію вирощування та використання міскантуса досліджують та удосконалюють вже більше 10 років.

Володимир Зінченко, керівник проекту та кандидат сільсько-господарських наук жартома кличе ділянку “плантацією дров”.

«Міскантус гігантус може стати рятівною соломинкою на шляху до енергетичної незалежності України, – переконаний науковець. – Ця непримхлива рослина може рости на будь-яких грунтах з низькою кислотністю».

Навіть якщо порівняти з лісом, енергетична цінність міскантуса майже однакова, продовжує Володимир Зінченко.

«От тільки ліс потрібно вирощувати щонайменше 80 років, вихід деревини – 400 т з га, а ось з одного гектара міскантуса через 80 років буде близько 2000 тонн, тобто продуктивність гігантуса вища у чотири, а то й п’ять разів».

«При спалюванні рослина виділяє від 16,5 – 18 МДж/кг енергії, тоді як дрова із дуба – 19 МДж», – зазначає Зінченко.

«Цікавий факт, що із землі радіація зникає, а в рослині майже не накопичується. У якості експерименту спільно з польськими колегами ми висадили плантацію міскантусу у другій зоні радіоактивного забруднення: міскантус набирав щонайбільше 50-60 Бк/кг Цезію 137, тоді як допустимий рівень Цезію 137 щільного забруднення сягає 600 Бк/кг. Вирощування міскантусу дозволить задіяти великі площі радіоактивно забруднених земель для вирощування біопалива і забезпечити людей роботою».

Міскант — енергетична культурна рослина, швидкоростуча, багаторічна. Щороку площі під цією культурою збільшуються, так як вирощування міскантусу, вважається одним з найменш витратних.

В Україні, завдяки вирощуванню міскантусу гігантського, можна вирішити щонайменше дві проблеми: використовувати малопродуктивні землі для вирощування ролини та зменшити залежність від корисних копалин.

Зараз чудо рослину вирощується і переробляється для продажу у вигляді брикет у багатьох країнах: Австрії, Данії, Франції, Німеччині, Угорщині, Польщі, Швеції, Великобританії і тд.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео