Суркісам на замітку: Голова «Львівобленерго» віддає підряди фірмі створеній його дружиною

  			Суркісам на замітку: Голова «Львівобленерго» віддає підряди фірмі створеній його дружиною
197315 ПЕРЕГЛЯДІВ

Приватне акціонерне товариство «Львівобленерго» забезпечує електроенергією споживачів Львівської області, воно є правонаступником Державної акціонерної енергопостачальної компанії «Львівобленерго». Головою правління даного підприємства є Матвіїшин Володимир Євгенович. Власниами компанії є офшорні кіпрські контори: Bikontia Enterprises Limited, Larva Investments Limited, ZOCATINI ENTERPRISES LTD та ін., що належать Григорію та Ігорю Суркісам. Братам, що дуже люблять футбол і активно вболівають за Київське «Динамо», належить 89,1 % акцій.

Цікаво чи власники знають, що створена дружиною голови правління їхнього підприємства фірма отримує без конкуренції мільйонні підряди, до прикладу: ПАТ «Львівобленерго» 2-3 травня цього року підписало 16 договорів з ТОВ «Західенергоспецмонтаж» (фірма, яку створила дружина пана Матвіїшина) на переоснащення електромереж на загальну суму понад 9,8 млн грн. Усі договори було підписано без проведення конкурсних процедур, а відповідно жодних торгів щодо зменшення ціни не було і «Львівобленерго» просто погодився на запропоновані умови.

Це явно схоже на те, що Володимир Матвіїшин, як мінімум, халатно ставиться до своєї роботи і бездумно витрачає кошти власників, що відображається й на звичайних споживачах, а це навряд сподобається і першим, і другим. Та якщо взяти до уваги, що кошти йдуть фірмі, що є власністю Оксани Матвіїшин (дружина голови правління) то все стає зрозумілим – це звичайне збагачення і обкрадання бюджету ПАТ «Львівобленерго».

Щодо ТОВ «Західенергоспецмонтаж», то документально належить воно Олені Лівадовій та Олені Козак. До слова Оксана Матвіїшин і Олена Козак є дуже близькими подружками. Дана фірма входить в десятку підрядників «Львівобленерго» за сумою замовлень протягом останніх років. Згідно з Clarity Project, «Львівобленерго» підписало з товариством 137 договорів на майже 73,6 млн грн, а що найцікавіше — усі без проведення конкурсних процедур.

Довгий час «Західенергоспецмонтаж» брав участь в тендерах і перемагав звісно разом із «рідними» фірмами» та з 2016 року отримує підряди від «Львівобленерго» без конкурсів. А на це є вагомі причини — ТОВ «Західенергоспецмонтаж» просто не може брати участь в торгах до квітня 2020 року, а Матвіїшини втрачати свого не хочуть, тому і працюють відкрито і зухвало.

На рахунок самої заборони, то Адміністративна колегія Львівського відділення АМКУ оштрафувала ТОВ «Західенергоспецмонтаж» та ПП «РоКо» за спотворення результатів торгів ПАТ «Львівобленерго» щодо замовлених у травні 2016 року послуг зі зрізання дерев та розчищення трас від кущів і самовисіву за 2,97 млн грн.

Крім цього, у перший рік, коли АМКУ заборонив «Західенергоспецмонтаж» брати участь у торгах, можна побачити дуже цікаву тенденцію — протягом 2016-2017 років ПАТ «Львівобленерго» витратило понад півмільярда гривень на потреби підприємства – переоснащення, модернізацію обладнання, закупівлю техніки, потреби працівників тощо. 70% цих коштів розділили між собою чотири бізнес-групи, напряму чи опосередковано пов’язані з топ-менеджерами акціонерного товариства. Відповідно 308,92 млн грн, підприємство розподілило за неконкурентною процедурою. Все б нічого, і навіть те, що працівники енергопостачальної компанії замовляють товари чи послуги у пов’язаних з ними фірм – немає прямого порушення законодавства. Та від таких схем страждають, як завжди прості люди, адже «Львівобленерго» закладає витрати у тариф, а отже кінцевим покупцем усіх замовлень компанії, потрібних чи не дуже, є споживачі. Можливо і в цьому криється сам факт пасивності власників фірми, адже по суті Матвіїшин і компанія крадуть в простих людей.

Та одним із найважливіших факторів є те, що у «Львівобленерго» відзначають, що понад 60% мереж компанії вимагають реконструкції та заміни, тоді, як щорічні обсяги фінансування на ці заходи становлять близько 50% від необхідних. Як бачимо з людей вимагають своєчасних оплат, а належних послуг не надають. Якщо й надалі фінансування на реконструкцію і заміну мереж не буде проводитись в належному розмірі, то Львівщину можуть чекати серйозні проблеми.

Ми й так є свідками, коли при теперішніх частих поганих погодних умовах електромережі часто виходять з ладу, а відновити в швидкому режимі їх не виходить. І пан Матвіїшин, і пан Суркіс перш за все думають про власне збагачення, а народ виходить заручником такої ситуації. Хоча Суркіси й не здогадуються, по суті, в яких розмірах Голова Правління Матвійшин вимиває у їх підприємства кошти у свої кишені.

Кілька разів за останні роки йшла мова, що брати Григорій та Ігор Суркіси ведуть переговори про продаж акцій своїх трьох з чотирьох енергодистрибуційних компаній – «Тернопільобленерго», «Прикарпаттяобленерго» і «Львівобленерго», а потенційним покупцем виступає найближче оточення Петра Порошенка. Та, як бачимо, все залишається в режимі чуток і не більше. Та й Петру Олексійовичу з огляду на ситуацію, що склалась зараз зовсім не до енергетики…

Підводячи підсумок, хочеться наголосити, що в Україні в будь-якій ситуації страждає народ. І навіть при явному обкраданні Володимиром Матвіїшином свого господаря все-рівно в програші прості люди. ПАТ «Львівобленерго» всі свої витрати вкладає в собівартість, тому можна говорити, що кожен житель Львівщини напряму скидається на безтурботне життя Голови правління «Львівобленерго», до того ж в результаті за кілька років отримаємо цілком виснажену матеріальну базу, яка недофінансовується вже сьогодні.

Цікаво, а що тоді брати Суркіси будуть продавати вірогідному інвестору? Чи дадуть «героя» Матвіїшину? Думаю, логічною стала б додаткова увага власників «Динамо» Київ до Володимира Матвіїшина. А позачервговий аудит ПАТ «Львівобленерго» ретельно продуманим подарунком Володимиру Євгеновичу.

Ihor Dumka

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео