Скляний чи «золотий»? Ремонтні роботи на «мості Кличка» коштуватимуть киянам сотні тисяч доларів на рік

  			Скляний чи «золотий»? Ремонтні роботи на «мості Кличка» коштуватимуть киянам сотні тисяч доларів на рік
141125 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ця споруда вже коштувала столичному міському бюджету майже півмільярда гривень, але перелік витрат ще не вичерпано. Напівпрозорий пішохідний міст мав стати візитівкою Києва, а виявився ще однією красивою ілюстрацією корупційних схем. Докладніше про це – у матеріалі Наталії Мальцевої.

Довгоочікуваний міст, який навіть не був належним чином введений в експлуатацію, відкрили на День Києва. Мер столиці Віталій Кличко разом із своїм титулованим братом особисто випробували скляні елементи на міцність, втім, вже наступного дня скло тріснуло.

Одразу після інциденту пошкоджене скло замінили. Разом з ним – іще одне поряд, яке теж пішло тріщинами. Основна версія – навмисне пошкодження скла – акт вандалізму. Втім, вже наступного дня під заміну потрапили усі скляні елементи мосту, позаяк там… накопичилася вода.

За демонтажем прискіпливо стежив особисто заступник міського голови Олександр Спасибко. Однак коментувати, що ж насправді відбувається і чому усі скляні елементи поспіхом замінюють, відмовився навідріз.

До речі, знімальну групу «СтопКору» зацікавило, що за фірма виконує заміну скла. Адже на робочих не було ані спецодягу, ані ознак належності до якогось підприємства. Самі ж працівники заявили: не знають, хто є виробником і яка країна походження цього скла – їхня фірма лише гартувала та обробляла його.

Втім, автівка, яка привозила скло, належить білоцерківський компанії «Контракт 61». Її власником є Дмитро Олександрович Рудковський, депутат районної ради міста Ржищів. Жодної згадки про цю компанію у переліку тих, які отримували контракти як постачальники будівельних матеріалів для мосту, немає. Звідки вона взялася та які гарантії надійності цього скла – невідомо.

До речі, якщо повернутися до державних закупівель, через які проводився тендер на будівництво мосту, то там випливла ще одна чимала сума, яку початковий кошторис не містив.

Замовник проводить переговорну процедуру, оголошує на сайті, наразі договір ще не підписаний, але визначено переможцем знову ж компанію «Спецавтобуд», це додаткові роботи по об’єкту «Будівництво пішоходного мосту» на суму 73 млн 814 тисяч гривень.

Тобто окрім вже існуючої цифри в майже півмільярда гривень місто, тобто кияни, сплатять ще майже сотню мільйонів гривень незрозуміло на що. На якісь доопрацювання того, що вже почало сипатися. А тут ще й витрати на постійну заміну скла – теж з бюджету.

«Я можу просто приблизно сказати що таке скло коштує не менше 8 тисяч гривень за квадратний метр, тобто якщо ми дивимося що скло 2 кв.м. це 16 тисяч гривень плюс монтаж теж 8-10 тисяч гривень, тобто вже 24 тисячі гривень», – коментує архітектор Андрій Восколович, – «Близько 1000 доларів коштуватиме одне скло мінімум, його потрібно буде міняти раз на тиждень, ось можна порахувати, що 5 000 доларів на місяць одне скло, якщо там їх 4 – то 25 000 доларів. Множимо на 12 місяців і виходить не менше, ніж 250 тисяч доларів. В принципі, за ці кошти можна було б привести в порядок частину Києва в іншому місці».

Стопкор

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео