Понад 1 млрд грн потрібно на відновлення «Українського Версалю»

  			Понад 1 млрд грн потрібно на відновлення «Українського Версалю»
112828 ПЕРЕГЛЯДІВ

Про це інформують у відділі інфополітики ОДА.

В цьому році виповнюється 870 років з моменту першої письмової згадки про Олику, а також 475 років, як селище здобуло Магдебурзьке право.З цього приводу, обласна державна адміністрація планує у травні місяці провести на місцевості тематичні заходи, завдяки яким вдасться привернути більшу увагу до проблеми збереження цієї величної історико-архітектурної пам’ятки.

В рамках запланованої програми передбачили низку заходів, а саме – перенести з території замку Радзивілів Волинську обласну психіатричну лікарню № 2, а для цього – збудувати нове приміщення, поліпшити дорожню інфраструктуру, побудувати очисні споруди, здійснити благоустрій кладовища та створити музеї у відреставрованих пам’ятках архітектури.

Якщо волинські обранці затвердять проект документу, далі облдержадміністрація подаватиме його на Кабміну та Президента України, аби також залучити кошти з держбюджету.

Начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук говорить щодо цього: «Оскільки Олика є історичним населеним пунктом, зараз у Києві працюють над історико-архітектурним опорним планом селища. Підготовлені також попередні матеріали для розробки генерального плану Олики, котрий стане основою для подальшого планування усіх територій.

Щодо власне програми, то в ній закладені кошти на конкретні об’єкти, що розвиватимуть та модернізуватимуть. Окрім того, передбачені витрати на всі проектні роботи, що стосуються концепції розвитку населеного пункту, тобто бачення всього того, яке історичне обличчя Олика повинна мати після перетворення. На підставі ж концепції будуть розроблятися конкретні проектні документи, як-от детальні плани торгових площ та рядів, території передбачені під туристичну та рекреаційну діяльність тощо».

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео