Компанія Жеваго продає шини в ОРДО

  			Компанія Жеваго продає шини в ОРДО
168819 ПЕРЕГЛЯДІВ

Про це 20 березня повідомляє “Слідсво.Інфо“.

Компанія пов’язана Костянтином Жеваго, одним з найбагатших людей країни доларовим мільярдером, продає шини на непідконтрольну українській владі територію Донецької області.

“Від минулого року компанія юристів Жеваго, яка має статутний капітал у 500 гривень, спільний номер й адресу реєстрації з “Росавою”, продає шини в так звану “ДНР”, – кажуть журналісти.

Журналісти стверджують, що здобули документи, які підтверджують торгівлю, зокрема копію контракту на поставку шин на понад 1,5 млн доларів російському підприємству.

Жеваго прокоментував, що не знає про контракти фірми “Росава” з російськими компаніями.

“Ставлення до ведення бізнесу українських компаній з “ДНР” та “ЛНР” є вкрай негативним”, — сказав він.

Йдеться про компанію “Преміорі”, яку багато чого пов’язує з компанією Жеваго “Росавою”. “Преміорі” також виробляє шини. Фірму зареєстрували 2015 року в Білій Церкві. Власник “Преміорі” — британська компанія Преміоррі ЛТД, засновником якої є Олександр Мерзляков. Мерзляков — власник фірми, а керує нею Ігор Грибовський.

Водночас Грибовський у телефонній розмові з журналістами заперечив, що він юрист, а згідно з декларацією дружини, Мерзляков отримував зарплату від “Росави”.

Сам Жеваго розповів, що “з Грибовським та Мерзляковим не знайомий”, хоча, як стверджують журналісти, Мерзляков 10 років керував компанією “Валса”, яка входить у групу його компанії “Фінанси та кредит”, з 2015 року “Преміорі” веде торгівлю з Росією.

Торік “Преміорі” уклала договори на поставку шин з російською компанією “Зерновий союз” на майже 1,6 млн доларів.

“Звідти підприємство завозить синтетичний каучук, суміш смоляних кислот, дроти й канати для виготовлення шин. А російським компаніям продає вже готову продукцію”, – йдеться у виданні.

Журналісти повідомили, що відправили Грабовському та Мерзлякову копію цього контракту, але наразі вони не відреагували.

В ОРДО опинилися літні та зимові шини “Росава” після того, як “Зерновий союз” повідомив українській “Преміорі”, що не має грошей заплатити за товар, тому оформив реекспорт клієнту на ці автомобільні шини в “ДНР”. За такою процедурою компанія могла не платити мито.

До кінця 2022 року російська компанія поставлятиме в ОРДО шини. “Росава” співпрацює з понад 200 клієнтами з 60 країн світу. Жоден з цих контрактів не укладений з представниками ОРДЛО, продукція заводу відвантажується покупцям відповідно до контрактів безпосередньо зі складу заводу в місті Біла Церква – вказано в коментарі.

“Прослідкувати подальше переміщення шинної продукції та отримати інформацію щодо географії продажів клієнтами керівництво заводу “Росава” не має можливості. Більш того, не існує жодних норм чинного законодавства України, які б зобов’язували відслідковувати кінцевого споживача будь-якої продукції”, – вказано у коментарі.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео