Гетто в Україні – це про місто Одеса

  			Гетто в Україні – це про місто Одеса
113010 ПЕРЕГЛЯДІВ

“У цьому українському місті, що страждає від насилля та корупції, мер Геннадій Труханов і його оточення представляють усе те, з чим намагалась покінчити революція 2014 року”, – пише спецкор Le Monde в Одесі Бенуа Віткін.

Чи врятують від падіння одеського мера його захисниці – бабусі, що постійно приходять на кожен його виклик в Малиновський районний суд? Бо ті його завжди захищають, на судових засіданнях зокрема.

“В Одеси ніколи не було кращого мера, – каже 71-річна Марина Іванівна під час перерви в засіданні суду. – Коли моя сестра захворіла, мерія навіть відправила таксі, щоб зібрати необхідні їй документи”.

Містянка та активістка Тетяна Герасимова поставила перед собою ціль -слідкувати за процесом суду над Трухановим, якого звинувачують у присвоєнні державних коштів.

Це нечувано, – стверджує жінка. – Ми побоюємося, що команда мера може якнайскоріше покінчити з суддями, які підлягають їхньому контролю, щоб закрити процес до створення спеціального Антикорупційного суду в Києві.

“Неприємності 54-річного Труханова виходять далеко за межі південної столиці України. Безсумнівний хазяїн Одеси насправді один з союзників президента Петра Порошенка, що прагне домогтися другого терміну на виборах. На думку реформаторів, ця людина символізує нездатність Порошенка зламати корумповану олігархічну систему”, – зазначає спецкор. “За іронією долі, Труханова судять за його проект “європейської мерії” – яка мала бути ефективною, прозорою та мала об’єднувати в одному місці послуги для громадян, що раніше були розкидані по різних 20-ти місцях у всій Одесі. Проблемою стала будівля, яку виділили під цей проект. Вона обійшлася меру в захмарну суму в 185 млн гривень (майже 6 млн євро). Хоча попередній власник – литовська компанія – виплатила раніше за цю ж будівлю всього 11,5 млн гривень”.

“Сам мер неохоче визнає, що його служби могли помилитися, але спростовує будь-яку особисту відповідальність. Щоб захистити себе, він показує Le Monde сяючі приміщення нового центру адміністративних послуг: “Те, що інваліди нарешті отримали доступ до послуг мерії, хіба це має якусь цінність?” За словами Труханова, спрямований на нього судовий шквал – результат “політичного замовлення”. Мер стверджує, що за цією “клікою” стоїть бізнесмен сирійського походження Аднан Ківан. Останній пообіцяв знищити Труханова після марної спроби його корумпувати”, –пише видавництво .

«Труханов став жертвою зведення рахунків? Така теза видається не зовсім надуманою. Хоча цей колишній радянський офіцер вибудовував довгу політичну кар’єру. Перш за все, він належить до могутнього клану, який методично підпорядковував своєму впливу Одесу, рік за роком послаблюючи позиції груп-конкурентів. За мером і його чарівною посмішкою, на думку багатьох спостерігачів, таємно стоїть одна людина, що рідко з’являється на публічних фото. Це Володимир Галантернік, який курсує між Лондоном і Одесою, де він – наглядач десятків будівель, торгових центрів і готелів через офшорні структури і підставних осіб,»
–пояснює Віткін.

Володимир Галантернік

Відомий олітолог Ярослав Католик згадує про наявність «підтримки» в оточенні мера Одеси.

«Ніколи ще в місті не було такого сильного угруповання. Крім міської ради, клан Труханов-Галантернік контролює більшу частину ринку нерухомості і торгівлі, поліцію, юстицію, більшість місцевих ЗМІ. Київ зробив усе, щоб Одеса не стала сепаратистською територією, але він дозволив цьому регіону стати маленькою автономною республікою.»

“Сходження Труханова тісно пов’язане з надзвичайною ситуацією, з якою Україна зіштовхнулась в 2014 році, після анексії Криму та початку війни на Донбасі. Перед такими потрясіннями Одеса зі своею репутацією непокірного міста, де мешканці скоріше назвуть себе “проодеськими”, ніж “проукраїнськими”, опинилась у вразливому становищі. Проросійський сепаратистський рух був тут особливо потужним, справа навіть дійшла до трагічних подій, пов’язаних з пожежею в Будинку профспілок”, – пише газета Le Monde.

Пожежа в Будинку профспілок в Одесі (2 травня 2014 рік)

У статті йдеться наступне: “Шлях цього угрупування”, – типовий для бандитів, які перечитали Маріо Пьюзо (автора романів та сценарію “Хрещеного батька”): вони вчасно зрозуміли, що добре навчений бухгалтер вартий десяти озброєних автоматом Калашникова, – жартівливо каже Олексій Сибірцев, журналіст, що спеціалізується на історії місцевої злочинності.

Вони змусили визнати себе завдяки насиллю, дотримуючись суворої ієрархії: у свій час лідером був Олександр Ангерт (відомий за прізвиськом “Ангел” – бізнесмен, один з найвпливовіших кримінальних авторитетів Одеси 1990-х років). Сьогодні всі троє (Труханов, Ангерт та Галантернік) стали “респектабельними” діловими партнерами. І найменш скомпрометованого з них вони відправили в мерію.

Олександр Ангерт з донькою Анею (на фото праворуч)

“В Одесі, як у космополітичному і торговельному місті, завжди було особливе ставлення до бандитизму. З часів заснування Одеси російською імператрицею Катериною II злочинність завжди була невід’ємною частиною її самобутності. Це місто навіть було зведене в ранг фольклору радянської літератури та кіно”

Ринки Одеси були улюбленим місцем діяльності злодіїв і аферистів

“Таким колоритним минулим можна пояснити доброзичливість одеситів до теперішніх бід їхнього мера. Активістка Герасимова, рішуче прихильниця ліберального та реформаторського табору, вважає, що Труханов “готовий щось робити для міста, але, на жаль, залежить від свого минулого”. Згідно з опитуваннями суспільної думки, в уявленні майже 60% виборців досі зберігається позитивний образ Труханова. Проте політолог Ярослав Католик нагадує про функцію, яку виконують підконтрольні йому місцеві ЗМІ, не кажучи вже про наслідки децентралізації, яку просуває президент Порошенко: передаючи вагомі ресурси місцевій владі, Київ дозволив їм постати перед очима своїх підопічних особливо ефективними”, – зазначає спецкор Віткін. «Для Порошенка така підтримка – палиця з два кінці. Ситуація в Одесі, безумовно, не відображає стан речей на решті території України. Тут організована злочинність значно сильніша, ніж будь-де. Проте та легкість, з якою президент досяг згоди з представниками старого режиму – привід для неоднозначних висновків його управління. Порошенко проявив себе як хороший президент для кризових часів. Йому вдалося уникнути краху армії та фінансової системи країни, але він так і не зумів захистити від ударів дітей Майдану, які п’ять років тому привели його до влади»

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео