«Чернівціобленерго» заплуталося в пломбах та лічильниках, доводячи порушення на 267 000 гривень

  			«Чернівціобленерго» заплуталося в пломбах та лічильниках, доводячи порушення на 267 000 гривень
196588 ПЕРЕГЛЯДІВ

Співробітники ПАТ «Чернівціобленерго» зняли лічильник у виробничих приміщеннях СП «Буковест», склавши акт про фальсифікацію пломб. Директор підприємства з актом не погодився в зв’язку з тим, що опломбування, заміну та встановлення лічильника проводили представники «Чернівціобленерго».

Лічильник відправився у мандри по експертам, але дані по ньому з кожним новим дослідженням ставали усе суперечливішими.

Спочатку трифазний лічильник типу «Меркурій» 230 AR-03 R №03324261 (це важливо) відправили на экспертизу в ДП «Буковинастандартметрологія». Причому при знятті, згідно з актом, він був покладений у пакет з пломбою №7287 ДУ, а розкрили експерти пакет з пломбою №7284 ДУ. У лічильника, вийнятого з цього пакету, все було гаразд: основна відносна похибка не перевищувала допустимих значень, інші метрологічні характеристики відповідали вимогам експлуатаційної документації. Під час проведення повірки внутрішній огляд не проводився, але лічильник був визнаний придатним до застосування. Директор підприємства звернувся до «Чернівціобленерго» з вимогою повернути лічильник. Але ж знімали його не для того, щоб повернути без зауважень!

Енергетики повідомли, що лічильник №03324261 після проведеної експертної повірки було направлено для проведення експертного дослідження в спеціалізовану організацію ТОВ «ФС Груп». І дивним чином знов у пакеті з пломбою №7287 ДУ ПАТ ЧОЕ. Судовим експертом ТОВ «Група інформаційної безпеки «ФС Груп» Куцо Г.В. надано висновок експертного дослідження, згідно з яким на друкованій електронній платі наданого лічильника Меркурій 230 AR-03 R серійний номер 02580588 до електронної схеми кустарним способом було вмонтовано радіомодуль, який дає можливість віддаленого (скритого) управління режимами роботи лічильника.

Комісія «Чернівціобленерго» провела нарахування вартості необлікованої електроенергії за три роки – 267 254,62 грн., хоча директор підприємства стверджував, що останній контрольний огляд енергетики проводили лише трьома місяцями раніше, що підтверджував актом пломбування. Вирішення питання перейшло до суду.

У засіданнях «Чернівціобленерго» заявило про те, що директор ТОВ «Група інформаційної безпеки «ФС Груп» Назаренко А.В. листом повідомив обленерго про технічну помилку у висновку експертного дослідження при зазначенні серійного номера «02580588» лічильника, дійсний серійний номер якого є «03324261». Чудова «технічна помилка»: жодна цифра не співпадає! Не будемо коментувати рівень досліджень та довіру до експертної установи, здатної на такі помилки.

До того ж, на основі експертизи ТОВ «ФС Груп» оригінал висновку та лічильник були направлені до слідчого управління ГУ Національної поліції у Чернівецькій області для подальшої перевірки під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 361 КК України. Була призначена судова трасологічна експертиза, та до Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру надійшли пломби з лічильника Меркурій 230 №03324261. Але теж дивним чином змінившись дорогою: зняті були дві металеві (свинцеві) пломби, а надійшли одна металева і три пластмасові.

Всі ці «технічні помилки» та чудові перевтілення свинцю у пластмасу були належно оцінені судами першої та апеляційної інстанцій, які відмовили у задоволенні вимог ПАТ «Чернівціобленерго».

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео