Рівненський районний суд не посадив у тюрму сільського голову за півмільйонний хабар за сприяння у виділенні землі

Рівненський районний суд не посадив у тюрму сільського голову за півмільйонний хабар за сприяння у виділенні землі
165916 ПЕРЕГЛЯДІВ

Рівненський районний суд Рівненської області призначив умовний термін колишньому Обарівському (Рівненська область) сільському голові Івану Тимощуку та колишньому землевпоряднику Тарасу Якобчуку, яких у березні 2015 року взяли на хабарі у 504 тис грн. Про це пише «Рівне 1» з посиланням на вирок суду від 30 грудня.

Як йдеться у рішенні суду, у грудні 2014 року громадянин звернувся до голови сільради стосовно виділення земельної ділянки. Під час однієї із зустрічей за порадою землевпорядника він передав голові сільради сувенірний корабель «Konfection» вартістю 1580 грн. Під час цієї розмови обвинувачений запевнив, що може посприяти у виділенні ділянки на території сільської ради. При цьому назвав суму, що в розрахунку на одну сотку землі становить близько $1000.

Також обвинувачений запропонував посприяти у перенесенні ліній електропередач із земельної ділянки, та попросив за це 25 тис грн. Однак, такі заходи ним не здійснювались, натомість ці послуги насправді коштували 12,5 тис грн.

504 тис грн. за затверджений проект землеустрою земельної ділянки площею 0, 24 га сільський голова отримав у березня 2015 р. Крім того, за сприяння 10% від суми хабара (тобто 50 тис грн.) отримав і підприємець-землевпорядник Тарас Якобчук. У той же день Івана Тимощука було затримано.

Під час обшуку у Івана Тимощука вилучили картонну коробку з 16 патронами, які він зберігав у своєму службовому кабінеті. У суді обвинувачений заявив, що патрони залишив його зять, а сам він не знав, що там знаходиться.

Під час судових засідань обвинувачений визнав свою вину частково.

Колишнього сільського голову суд визнав винним не у отриманні півмільйонного хабара (ст. 368 ККУ), як наполягала прокуратура, а в шахрайстві (ст. 190 ККУ). Зокрема, суд вважає, що обвинувачення не довело, що Іван Тимощук, разом із землевпорядником, якимось чином могли впливати на депутатів Обарівської сільради, що ті прийняли рішення про передачу землі у власність.

В результаті, суд виправдав Івана Тимощука за обвинуваченням стосовно незаконного поводження зі зброєю. Натомість засудив до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за шахрайство (ч. 4 ст. 190 КК України). Тарасу Якобчуку присудили три роки позбавлення волі (за ч. 1 ст. 190 КК України). У той же час суд звільнив обвинувачених від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на три та два роки відповідно.

Як повідомили «Подробиці», таке рішення суду для прокурора Андрія Войтюка стало несподіванкою. Він вважає, що доказів, щоб запроторити чиновника за ґрати, було більше ніж достатньо.

Водночас, голова Рівненського районного суду Сергій Сидоренко повідомив: «Стаття 368 в даному випадку не підтвердилась тим шляхом, тому що будь-яких дій, як службова особа, використовуючи своє службове становище – Тимощук не вчинив. Обвинувачення направлено до суду, але разом з тим будь-яких доказів не подали».

Зараз Іван Тимощук у рідному Обарові займається підприємництвом – торгує автозапчастинами. Його адвокат та прокуратура повідомили, що збираються оскаржувати рішення суду.

nashigroshi.org

Теги: Рівненський районний суд,хабар,Іван Тимощук,Тарас Якобчук

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео