Ворог випробовує нове озброєння, але поки безуспішно.
Деяка російська ядерка деградувала з часом / фото ua.depositphotos.com
Росія за ядерним потенціалом є другою у світі після США і має так звану ядерну тріаду, яка запускається із шахт. Їхні дві головні ракети, УР-100Н та Р-36М, з 2014 року не обслуговувались українським підприємством “Південмаш”, а самі росіяни не мають необхідного технологічного циклу.
Військовий експерт Петро Черник заявив “24 Каналу”, що загарбники зробили нову стратегічну далекобійну ракету “Сармат” з дальністю до 11 тисяч кілометрів. За номенклатурою, вона може мати до 10 боєголовок у 100-150 кілотонн і розганяється до 28 махів. Один мах – це швидкість звуку, понад 1 200 кілометрів на годину.
За словами Черника, “Сармат” мав замінити попередні ракети, однак вибухнув під час останніх випробувань. Таким чином можна зробити висновок, що пускові установки шахтного типу у противника деградовані як явище.
Відео дня
“Відновити вони не зможуть. А якщо візьмуться відновлювати, то будуть сипати мільярди доларів. Хай сиплють. Попри великий бюджет на наступний рік понад 140 мільярдів доларів – це означає відривати від чогось іншого. Від снарядів, зокрема”, – зазначив експерт.
Окрім “Сармата” у росіян є рухомі установки РС-24 Ярс та підводний флот. Йдеться про 5 типів атомних підводних човнів:
- “Дельфін”;
- найновіший “Борей” з ракетою Р-39;
- “Антей”;
- “Кондор”;
- “Ясень”.
Їхній сумарний залп становить до 200 ракет. Також загарбники мають бомбардувальник Ту-95МС. Він хоч і старий, але має на озброєнні ракету Х-102 із бойовою головкою в одну мегатонну. Комплекс “Іскандер”, який є найновішою розробкою РФ оперативно-тактичному сенсі, також має ядерну частину. Це стосується й “Калібру” з “Кинджалом”.
“Тому не варто їх ховати, що у них там все мотлох. Підкреслю, що шахтне базування – точно мотлох. А ці ресурси у них ще є. Так, Міг-31К вже не зможуть будувати. Ту-95МС рухається до свого завершення. Але “Іскандери” та “Калібри” стоять у них на конвеєрі. Вмонтувати туди ядерну боєголовку проблеми не складає. Пускові установки у них для цього є”, – підсумував Черник.
Війна в Україні – російська ядерка
22 вересня в Росії під час випробування вибухнула міжконтинентальна балістична ракета РС-28 “Сармат”. Вона здетонувала в шахті.
Після невдалого випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-28 “Сармат” (за класифікацією НАТО – Satan II) Росія на довгий час опиниться без технічно готової важкої ракети. Про це заявив експерт з російської ядерної політики, науковий співробітник Центру міжнародної та оборонної політики Університету Квінс, кореспондент видання Defense News Максим Старчак.
Попри це правитель РФ Володимир Путін заявив про зміну своєї доктрини ядерного стримування. Одним із ключових пунктів стало те, що Кремль може застосувати ядерну зброю по неядерній державі навіть через запуск безпілотників.
Серед інших пунктів – можливість застосування ядерної зброї РФ у разі агресії проти Білорусі, а також якщо противник, використовуючи звичайну неядерну зброю, створює критичну загрозу російському суверенітету.