GBU-53/B StormBreaker може вражати рухомі цілі за будь-якої погоди.
Новий варіант покликаний розширити тактичну гнучкість бомби / US Air Force
Компанія Raytheon повідомила, що працює над наземною версією своєї знаменитої бомби StormBreaker. Про це повідомляє Army Recognition.
Офіційна назва нової зброї не розголошується, тести наземної версії GBU-53/B планують почати влітку цього року. Новий варіант покликаний розширити тактичну гнучкість бомби StormBreaker, яка до цього моменту була боєприпасом виключно повітряного базування.
Базова версія GBU-53/B StormBreaker є розвитком добре відомої авіабомби GBU-39, однак на відміну від останньої може вражати рухомі цілі за рахунок трьохрежимної системи наведення, яка складається з інфрачервоної головки самонаведення, радіолокатора і напівактивного лазерного наведення.
Відео дня
Відомо, що StormBreaker важить 93 кг та має дальність близько 110 км. Серед носіїв боєприпасу – винищувач четвертого покоління F-15E Strike Eagle та винищувач п’ятого покоління F-35 (різні версії).
Малі розміри StormBreaker дозволяють літакам взяти на борт велику кількість таких бомб. Наприклад, F-15E може нести кілька десятків GBU-53/B.
Американська зброя – головне
Варто нагадати, що раніше американці вже створили версію GBU-39 для наземного старту.
Зброя отримала назву GLSDB (Ground Launched Small Diameter Bomb). Її вже поставили Україні, однак зброя виявилась малоефективною через російські системи радіоелектронної боротьби.
У той же час, базова GBU-39 повітряного базування демонструє значну більшу ефективність. За оцінками західних фахівців, під час застосування авіабомб GBU-39 з літаків успішність використання складає 90%. Носіями бомби у ЗСУ виступають як поставлені Україні F-16, так і радянські літаки.