Найшвидшим апаратом, який пролетів повз Місяць, був зонд New Horizon.
Водночас для подорожей саме на Місяць необхідно трохи більше часу, ніж 8 годин, кажуть вчені / фото pixabay.com
Подорож на Місяць є непростою справою. Відомо, що природний супутник Землі обертається навколо нашої планети на середній відстані 348 400 кілометрів. Тому багато хто цікавиться питанням, скільки потрібно часу, аби дістатися до цього супутника з моменту зльоту космічного корабля, пише Live Science.
Якщо досліджувати місячні місії за останні кілька десятиліть, то відповідь на це питання – від восьми годин до 4,5 місяців. Найшвидшим апаратом, який пролетів повз Місяць, був зонд New Horizon, який запустило NASA у 2006 році для вивчення Плутона. Цей космічний апарат пролетів повз Місяць через 8 годин і 35 хвилин після запуску.
Проте для подорожей на Місяць потрібно трохи більше часу. Зокрема у 1959 році під час першого в історії людства польоту на Місяць, радянському кораблю “Луна-1” потрібно було 34 години, щоб досягти супутника.
Відео дня
“Ця місія без екіпажу мала на меті здійснити посадку на поверхню Місяця, але космічний корабель збився з курсу, пройшовши на відстані 3725 милі (5995 кілометрів) від Місяця. Зрештою, він припинив передачу, коли його батареї розрядилися, і він досі пливе крізь космос”, – зазначили у матеріалі.
Вже у 1969 році, коли астронавти майже висадилися на Місяць, екіпажу “Аполлона-11” знадобилося 109 годин та 42 хвилини від старту до першого кроку Ніла Армстронга на Місяці.
“Причини такого різного часу польоту на Місяць залежать від багатьох факторів, але однією з найважливіших причин є кількість використаного палива. Інженери з’ясували, що використання меншої кількості палива в місячній місії може зайняти більше часу, але все одно дозволить виконати роботу. Цього можна досягти, використовуючи природні гравітаційні сили небесних тіл, таких як Земля і Місяць, які допомагають спрямовувати космічний корабель за довшим маршрутом”, – пояснюють у Live Science.
Зокрема вже у 2019 році Ізраїль відправив безпілотний космічний апарат Beresheet на посадку на Місяць. Після старту апарат обертався навколо Землі приблизно шість тижнів на орбітах, які постійно розширювалися, перед тим як набрати достатньо спроможності, аби злетіти до Місяця. Врешті-решт йому вдалося досягнути Місяця, про те не так, як цього хотіла ізраїльська організація SpaceIL.
Зазначається, що команда втратила зв’язок, тому Beresheet врізався у місячну поверхню через 48 днів після запуску.
Водночас рекордсменом з найдовшої подорожі до Місяця став зонд NASA CAPSTONE, якому знадобилося 4,5 місяці, аби покинути Землю, щоб кілька разів обігнути її та вийти на орбіту супутника в 2022 році. Зокрема CAPSTONE відправили на Місяць, аби протестувати орбіту, яку NASA має намір використовувати для запланованого космічного форпосту Gateway.
Своєю чергою Марк Блантон, який керує аналізом і комплексними оцінками місії NASA “Місяць-Марс”, наголосив, що час подорожі також залежить від мети місії.
“Місії або агентства будуть оцінювати тип доступних ракет і їхні можливості для транспортування космічних апаратів. Можливості ракети і цілі місії визначатимуть розмір космічного апарату – наприклад, якщо це науковий інструмент, а не пілотована місія. Коли ви складете всі ці обмеження разом, це дозволить вам розробити оптимальну траєкторію, і це дасть вам інформацію про кількість навколоземних орбіт для встановлення певної геометрії або траєкторії”, – зауважив Блантон в інтерв’ю Live Science.
Читайте також:
Головна загадка може бути розкрита: вчені з’ясували, як могли з’явитися океани на Землі
Найдавніша у світі дерев’яна конструкція повністю переписує ранню історію людства
Стародавні суспільства Месопотамії чинили опір централізованій владі, – дослідження
Останні новини про космос
Раніше вчені повідомили, що на Юпітері продовжують з’являтися темні овали розміром із Землю. Відомо, що ці плями з’являються та зникають, побачити їх можна лише в ультрафіолетовому світлі.
Також повідомлялось, що науковці виявили найпотужніші космічні промені за всю історію. За їхніми словами, ці промені виробляються загадковими джерелами, які знаходяться відносно близько до Землі.