Експерт пропонує зобов’язати представників ТЦК фіксувати свою роботу на відео.
Експерт прокоментував скандал у ТЦК Ковеля / фото ua.depositphotos.com
Представники ТЦК під час виконання службових обов’язків повинні так чи інакше фіксувати свої дії, заявив в ефірі телемарафону військовий експерт Олександр Коваленко.
“Навіть на рівні Національної поліції, коли всі дії фіксуються на відео. І потім, якщо є якесь обурення в суспільстві, якісь звинувачення, це повинно публікуватися у відкритих джерелах. Декілька таких випадків вже було, коли було зафіксовано на відео, коли ТЦК виконували свої службові обов’язки, а цивільні чинили спротив, навіть порушуючи закон. У результаті – дії ТЦК були повністю законні та виправдані. А коли немає доказів – натовпу дуже важко щось довести”, – пояснив Коваленко.
Так він відреагував на скандал між представниками ТЦК та цивільними у Ковелі. Експерт також відзначив, що раніше питання відеофіксації роботи представників ТЦК вже неодноразово підіймалося Генштабом України
Відео дня
“Про те, що представникам ТЦК повинні видаватися портативні відеокамери, якими вони фіксували б ці дії. Однак поки що, на жаль, вони всі не можуть бути повністю забезпечені цими приладами. Якби це було – це не лише значно покращило б роботу ТЦК, а й ці ІПСО, які здійснюють з країни-окупанта – вони б швидше нівелювалися, якби було відео доказ, що дії абсолютно законні”, – додав Коваленко.
Скандал у Ковелі: що відомо
Напередодні у Ковелі, Волинська область, місцеві жителі влаштували акцію протесту під будівлею ТЦК і навіть намагалися незаконно туди потрапити. За офіційними даними, причиною такої поведінки містян стало нібито незаконне затримання трьох юнаків, які їхали на авто. Поліція вже почала за цим фактом розслідування.
Читайте також:
Чоловік з ножем напав на працівників ТЦК: одного військового поранено
“Нашим шановним депутатам”: в Каневі начальник ТЦК роздав повістки у міськраді (відео)
ФК “Хуст” заявив про затримання військкомами їхнього гравця: у ТЦК відреагували
Мобілізація в Україні: важливі новини
Видання Financial Times повідомило, що близько 800 000 чоловіків пішли в “підпілля”, щоб уникнути армії, змінивши адресу і влаштувавшись на роботу за готівку. Це призводить до того, що співробітники ТЦК частіше стали націлюватися на компанії, в яких працівники фізично присутні.
Тим часом у Міноборони повідомили, що Росія розповсюджує веб-застосунки, які мають виглядати як український застосунок для військовозобов’язаних “Резерв+”. За даними міністерства, ворог планує поширювати ці фейкові застосунки серед українців для збору персональних даних.