Він зазначив, що Україна веде постійний обмін даними з союзниками.
Україна масштабує своє виробництво дронів / фото t.me/herman_smetanin_msp
Обмін розвідданими, зокрема, з американськими партнерами, є постійний. Якщо говорити про американську TERCOM, там досить багато рівнів захисту, ця система враховує рельєф місцевості, перепади висот і відповідно цей канал зв’язку є більш захищений. Проте, при використанні власних розробок своєї зброї Україна має більше можливостей функціоналу. В етері телемарафону співзасновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло проаналізував спроможності України з новими українськими розробками ракет-дронів.
За його словами, Україна при використанні власних розробок зброї по території РФ, має “більш розв’язані руки” у питанні розвідданих від західних партнерів та даних з американських супутників.
“Якщо говорити про наші розробки, зокрема. То ми намагаємося використовувати так само і власні системи – це і наведення по GPS, і дистанційне керування цими дронами, так саме забивання у трекінги. Так саме, як росіяни намагаються робити зі своїми “Шахедами”, так і ми десь вивчаємо цей досвід, ці технології. І ми в цьому аспекті все ж таки менш залежні від наших західних союзників”, – акцентував Жмайло.
Відео дня
Він додав, що ГУР, Служба зовнішньої розвідки України, інші спецслужби Сил оборони, мають власні розгалужені мережі на території РФ.
“Ми маємо доступ до супутникових знімків, ми використовуємо так само активно джерела з відкритих даних. Тому, щодо використання власних розробок власної зброї, в нас більше можливостей функціоналу. І скажу так, що точно руки в нас більш розв’язані”, – підкреслив Жмайло.
Експерт зазначив, що український військово-промисловий комплекс виходить на новий якісний рівень. Щодо ракети-дрона “Пекло”, ракети “Паляниця” або анонсованої ракети “Рута”, то з наявної інформації однозначно можна говорити, що це більше дрони з реактивним двигуном, які становлять основну масу дроново-ракетних ударів України по території РФ.
“Наше “плече” оцієї більш потужної зброї невпинно збільшується – це приблизно до 700 км. І відповідно, десь в цьому радіусі можемо говорити з впевненістю, що ми можемо оперувати саме на російській території. Відповідно, можемо вражати більш захищені цілі, зокрема, укріплень”, – пояснив він.
Про точні характеристики і ефект від цієї зброї, зовсім незабаром скажуть українські Сили оборони, нанісши “нові потужні удари по серцю ворога”, – додав Жмайло.
За словами експерта, враховуючи темп війни, зараз для України ключовий мотиватор, що стосується всіх типів зброї – це кількісне забезпечення.
“Щоб збивати запал цієї російської військової машини нам потрібно всього і багато, щоб воно безперервно летіло по території РФ. Як росіяни намагаються нас кошмарити і виходити на повний цикл повітряних тривог. Так і ми, намагаємося тероризувати усі їх об’єкти у нашому ближньому прикордонні. В тому числі, наприклад, полігон Капустін Яр, по якому ми вкотре били, намагаючись досягати важливих цілей. Тому, нам потрібно більше зараз кількісно, що стосується всіх наших розробок”, – акцентував він.
Він додав, що наразі найбільший виклик для України у питанні виробництва власної зброї – це випробування. Адже дуже часто воно відбувається в бойових умовах і потім її намагаються удосконалювати.
“Йдеться більше про постійне удосконалення і отримання фідбеку від Сил оборони. Тому що і ракета-дрон “Паляниця”, і інші розробки, перш ніж їх ставити на потік, всі без виключення пройшли бойове хрещення. Левова частка з них саме на території РФ”, – зазначив Жмайло.
Українські ракети
Як писав УНІАН, президент Володимир Зеленський під час вручення Національної премії ім. Бориса Патона розповів про поточну ситуацію щодо ракетобудування в Україні.
Глава держави повідомив, що ракета-дрон “Пекло” успішно пройшла перші бойові застосування. Крім того, ракета “Паляниця” вже вийшла у серійне виробництво. Також президент Зеленський анонсував, що ідуть успішні випробування нової ракети “Рута”.
Варто зазначити, що нова розробка української збройної промисловості ракета-дрон “Пекло” може летіти зі швидкістю 700 кілометрів на годину, а максимальна відстань польоту складає понад 700 км.