Тривалий час радіомовлення залишалося чи не єдиним способом отримання інформації для широкого загалу користувачів. Навіть сьогодні, з розвитком інтернет-технологій, радіо не перестало існувати, проте з ним відбулися чималі метаморфози. Більше про FM-хвилі та новини галузі можна дізнатися на сайті https://radiostar.com.ua/. Ера державного мовлення поступово відходить у минуле, проте стрімко розвивається комерційне радіо. Здорова конкуренція, прагнення охопити широку аудиторію допомогло FM-хвилям здобути популярність.
Як розвивалися українські FM-радіохвилі
Українське радіо як явище виникло ще на початку 20 століття. Перші спроби державного радіомовлення відбулися ще у 1920-х роках у Харкові. Проте після утворення Радянського Союзу втратилася українська ідентичність цього продукту. Новий виток розвитку відбувся на початку 90-х років зі здобуттям незалежності України. Радіо залишалося під державним контролем, хоча почало з’являтися багато різноманітних каналів.
Хвилі «Українське Радіо» «Перший», «Культура» та «Промінь» працювали на свою аудиторію та вирізнялися тематичним фокусом. Паралельно почали відкриватися комерційні радіостанції, що стало новим етапом розвитку радіомовлення. Тут слухачам пропонували більше розважального контенту, популярну музику, перші інтерактивні шоу. Серед перших і найбільш популярних українських FM-радіостанцій були «Наше Радіо», «Радіо ROKS», «Люкс FM» та інші, які радують своїх слухачів і досі.
Що послухати в дорозі
На сьогодні в Україні працює кілька десятків радіостанцій. Кожна з них прагне виділитися з-поміж конкурентів, тому охоплює окремий інформаційний та музичний формат. Завдяки цьому під час тривалих подорожей можна покращити настрій, налаштувавшись на улюблену хвилю.
- Kiss FM. Радіо, яке працює понад 20 років, пропонує техно, електронну та танцювальну музику.
- Hit FM. Одна з перших українських радіохвиль. Тут можна почути найкращі музичні хіти різних періодів.
- Radio ROKS. Пропонує широкий спектр музики: від класики до сучасних композицій.
- Авто Радіо. Контент підібраний таким чином, щоб відповідати потребам професійних автомобілістів.
- «П’ятниця». Крім великого переліку музичних композицій, тут транслюють цікаві передачі, інтерв’ю.
- «Байрактар». Сучасна хвиля, яка пропонує виключно українську музику. Значна частина ефірів присвячена духу патріотизму українців.
Звичайно, це не всі радіохвилі, варті уваги слухачів. Кожна зі станцій має свою «родзинку» та працює за інтересами аудиторії.