Денис Монастирський провів зустріч із головою Консультативної місії ЄС

Денис Монастирський провів зустріч із головою Консультативної місії ЄС
344719 ПЕРЕГЛЯДІВ

21 грудня, міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський провів зустріч з головою Консультативної місії ЄС в Україні Антті Хартікайненом щодо реформування сектору цивільного безпеки. 

Сторони обговорили досягнення й результати реалізації спільних проєктів, а також перспективні напрями співробітництва з урахуванням оновленого та розширеного мандату місії, який вступив в силу з червня цього року.

Міністр подякував Консультативній місії Європейського Союзу за послідовне і фахове сприяння у підтримці реформ системи МВС, які «дозволять нам адаптувати систему до нових викликів, а також наблизити до стандартів ЄС» та відзначив, що за час функціонування місії у міністерстві відбулися кардинальні зміни як у системі координації взаємодії органів системи, так і в управлінні персоналом і підготовці кадрів.

Серед пріоритетів МВС в контексті розвитку співробітництва з місією Денис Монастирський особливо відзначив важливість подальшого розгортання проєкту «Поліцейський офіцер громади», протидію домашньому насильству, проєкт «Безпечне дитинство», посилення безпеки дорожнього руху, а також запевнив у продовженні реалізації програми забезпечення взаємодії поліції з громадою. 

Зі свого боку голова КМЄС засвідчив готовність продовжувати співпрацю у сфері забезпечення громадського порядку та, зокрема, наголосив на необхідності узгодження концепції із завданнями і функціями Національної поліції та Національної гвардії України.

Крім того, Консультативній місії ЄС презентовано ініціативу налагодження безпекового діалогу з громадами, яка полягає в налагодженні діалогу поліції з громадою з метою вивчення проблем і потреб окремого регіону.  Сторони погодилися щодо розвитку співробітництва в цьому напрямі, оскільки така ініціатива узгоджується із концепцією Community policing та основними цілями проєкту «Поліцейський офіцер громади».

Сторони обговорили також питання посилення безпеки на кордоні та результати діяльності регіонального представництва місії в Маріуполі.

Наприкінці зустрічі міністр запропонував максимально активізувати взаємодію з метою реалізації ініціатив проєкту «PRAVO» з урахуванням завершення терміну його реалізації в наступному році. 

Співробітництво МВС з Консультативною місією ЄС відбувається з моменту її створення у 2014 році та урегульоване Угодою між Україною та Європейським Союзом щодо статусу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України. Місія надає консультації у рамках реформування цивільного сектору безпеки, орієнтуючись на ефективність управління правоохоронними органами під демократичним і законним контролем. 

mvs.gov.ua

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео