У нацпарку бачили понад 30 таких птахів, які трималися поодиноко або по 2-3 особини.
В Україну прилетіли пуночки снігові / кадр з відео
У Національний природний парк “Тузлівські лимани”, що в Одеській області, прилетіли пуночки снігові.
Як повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв, дивовижні пташки прилетіли в Україну з далекого Сибіру на зимівлю. За його словами, птахів він виявив у заповіднику, проходячи маршрутом по узбережжю Чорного моря.
“В різних місцях побачив птаха – пуночку снігову, який має колополярне поширення – крайня північ Євразії та Північної Америки. Поширення дуже нерівномірне. На півдні лісової зони, в лісостепу та степу регулярно чи епізодично зустрічаються на кочівлях протягом усієї зими. І ось у нацпарку нещодавно з’явилися ці чудові пташки, прилетівши до нас за тисячу кілометрів”, – розповів науковець.
Відео дня
Він каже, що бачив понад 30 таких птахів, які трималися поодиноко або по 2-3 особини на великої відстані. Вони відлітають із тундри у жовтні й з’являються у нацпарку, зазвичай, на початку листопада. У заповіднику на Одещині вони перетинаються з різними місцевими птахами, як, наприклад, коноплянками.
“Тут їм в цілому безпечно зимувати, якщо не буде потужного шумового навантаження від орди (російських обстрілів – УНІАН)”, – розповів Русєв.
Пуночка снігова — птах родини вівсянкових, поширений у гніздовий період у зоні тундри Старого і Нового світу. Птах дещо більший за горобця. Маса тіла 25-35 г, довжина тіла близько 17 см.
Гніздовий період розпочинається в травні. Гніздо пуночка влаштовує на землі. Кладка містить 5-6 яєць жовтуватого або зеленуватого кольору, з бурими плямами та крапками. Інкубаційний період триває 12-13 днів, молоді птахи залишають гніздо ще через 12-14 діб.
Рідкісні птахи в Україні
Як повідомляв УНІАН, в Національному природному парку “Тузлівські лимани” спостерігачі зафіксували новий вид птахів – кам’янку пустельну.
За словами фахівців, на солончаку лиману Джантшейський науковцем парку було зафіксовано птаха кам’янку з дивною поведінкою. Вона підпускала спостерігача близько до себе і зовсім не хотіла злітати, а тільки швидко бігала в пошуках комах.
Це виявилася не звичайна кам’янка, а гість з пустель Азії чи Африки – кам’янка пустельна. Примітно, що це третя реєстрація цього виду для України та новий, 266-й вид птахів для території парку.