Бомба містить 250 кг запальної суміші та 37,5 кг осколково-фугасного заряду.
На відео вперше потрапив момент застосування в Україні бомби ОФЗАБ-500 з УМПК / колаж УНІАН, скріншоти з відео
З’явився перший відеозапис, на якому зафіксовано дію осколково-фугасно-запалювальної авіаційної бомби ОФЗАБ-500 з уніфікованим модулем планування і корекції (УМПК).
Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розмістив у своєму Телегерам-каналі запис, на якому, за його словами, перше задокументоване застосування ОФЗАБ-500 з УМПК.
Як зазначає експерт, ці бомби РФ і раніше застосовували по території України, але у вільно плануючій версії, інформація про застосування їх з УМПК з’явилася тільки 2024 року, але задокументованого підтвердження вона не мала.
“Тепер – є. Осколково-фугасна запальна авіаційна бомба – за своєю назвою вона вже дає уявлення про те, з чим ми маємо справу. У більшості випадків має об’ємно-детонуючий ефект у повітрі, впливаючи за площею вибуховим, осколковим і запальним ефектами”, – написав Коваленко.
Читайте також:
Не витримує перевірки логікою: експерти розкритикували твердження про перевагу Gripen над F-16
Стало відомо, скільки коштує модернізувати F-16 до версії, яка перевершує винищувачі РФ
Експерти розібрали російський УМПК та показали, що всередині (відео)
Оглядач пояснює, що принцип дії ОФЗАБ-500 полягає в детонації термобаричного складу, з подальшими вибухами центральної схеми ініціювання заряду зі збільшеним меридіональним кутом розльоту осколків. У результаті, площа ураження значно більша за інші авіаційні бомби подібного принципу дії.
За даними експерта, ОФЗАБ-500 містить 250 кг запалювальної суміші та 37,5 осколково-фугасного наповнення.
“Власне, можна говорити про те, що ще один засіб ураження пристосований під УМПК, точніше УМПК пристосований під нього. Номенклатура КАБ у Росії розширюється”, – підкреслив Коваленко.
З’явилося перше відео застосування ОФЗАБ-500 з УМПК
Росія застосовує в Україні авіабомби з УМПК – подробиці
Згідно з інформацією з відкритих джерел, перше повідомлення про застосування Росією авіабомб з УМПК було опубліковано 4 січня 2023 року Телеграм-каналом Fighterbomber. На доданому до публікації фото було зображено підвішену під бомбардувальник Су-34 авіабомбу ФАБ-500М-62 з УМПК. В Україні вперше підтвердили застосування РФ авіабомб з УМПК 4 квітня 2023 року, зазначивши водночас, що з їхньою допомогою завдають до 20 ударів на день, офіційно підтвердження Кремля з’явилося 8 травня 2023 року.
УМПК являє собою зварену конструкцію з двома крилами, що розкриваються, і двома хвостовими елеронами. Це автономна літаюча конструкція, до якої приєднується авіабомба. Встановлення УМПК на авіабомбу може проводитися безпосередньо на аеродромі (а не на заводі або в ремонтній майстерні). Після скидання авіабомби крила розкриваються за допомогою пружинного механізму. Наведення бомби на ціль здійснюється за допомогою навігаційного модуля, який використовує як сигнали з інерціального вимірювального блоку, так і супутникову навігацію із застосуванням перешкодозахищеної GPS/ГЛОНАСС антени “Комета М”.
До літа 2024 року повітряно-космічні сили РФ уже щомісяця скидали на Україну близько 3500 авіабомб, обладнаних УМПК.
Нагадаємо, наприкінці жовтня 2024 року російські окупанти скинули на житловий будинок у Харкові ФАБ-500 з УМПК. У результаті було зруйновано одразу кілька поверхів, загинуло багато людей, зокрема діти. Постраждали десятки мешканців будинку.