Кілька країн хотіли замовити собі Су-75, але пізніше відмовилися.
Су-75 виявився не потрібен у реаліях сучасних війн, де домінують безпілотники / фото – wikimedia.org/Kremlin.ru
Росіяни очікували, що їхній легкий тактичний винищувач п’ятого покоління Су-75 “Шах і Мат” стане справжнім проривом. Проте на цей літак так і не знайшлося покупців, через що він ризикує так ніколи і не злетіти. Таку думку висловив доктор філософії і колишній офіцер піхоти армії США Брент М. Іствуд у своїй колонці для видання 19FortyFive.
Су-75 нікому не потрібен
Експерт зазначив, що для того, щоб програма Су-75 окупилася, російському диктатору Володимиру Путіну необхідно продавати цей винищувач іншим країнам. Деякі держави були зацікавлені в його купівлі, але після детального вивчення пропозиції вирішили відмовитися.
Іствуд нагадав, що росіяни всіляко намагалися просунути свій літак. Вони демонстрували його на різних виставках, і навіть роздавали флакони одеколону.
Відео дня
Спочатку росіяни планували, що в купівлі Су-75 будуть зацікавлені країни Близького Сходу, Південної Азії та Африки, які не можуть дозволити собі дорожчий американський F-35. ОАЕ, Нігерія, Алжир та Індія були зацікавлені, але в підсумку відмовилися.
У Су-75 є й інші проблеми
Ба більше, інша проблема Су-75 полягає в тому, що винищувач може бути навіть не готовий до експорту. За словами експерта, міжнародні санкції негативно позначилися на здатності Росії купувати передові деталі для виробництва цього літака.
Іствуд підкреслив, що війна в Україні також негативно позначається на привабливості Су-75 для потенційних покупців. Країни помітили, що росіяни стали рідше використовувати винищувачі для атак по Україні, оскільки побоюються того, що їх зіб’ють.
Замість цього російські ВПС тримають свої винищувачі поза зоною досяжності українських ППО. Тому країни, які зазвичай замовляють винищувачі, зараз розглядають безпілотники, пояснив експерт.
Крім цього, Росія часто бреше про стан програм своїх озброєнь. Зокрема, американська корпорація RAND звинуватила Москву в тому, що Су-75 насправді не перебуває на стадії виробництва.
Читайте також:
Росія зробила велику помилку, коли продала Китаю винищувачі Су-35: експерт пояснив, чому
В армії РФ помітили гармату, створену ще до Другої світової війни (фото)
У РФ серйозні проблеми з будівництвом літаків, – генерал-лейтенант у відставці
Незважаючи на негативні моменти, Су-75 демонструє непогані характеристики “на папері”, додав експерт. Наприклад, винищувач розрахований на максимальну швидкість 1,8 Маха (близько 2205 км/год) і дальність польоту до 2900 км. Вартість літака становить близько 30 мільйонів доларів за одиницю, що робить його значно дешевшим за американський F-35.
У РФ говорять про те, що вже 2026 року Су-75 почне здійснювати регулярні польоти, нагадав Іствуд. Загалом окупанти хочуть побудувати 300 таких літаків, але без іноземних замовників це майже нездійсненно.
За словами експерта, Путін зміг би повноцінно реалізувати програму Су-75 тільки після завершення війни проти України. Для цього йому необхідно перенести зусилля на аерокосмічну промислову галузь РФ. В іншому разі у винищувача не буде перспектив.
Російські винищувачі – інші новини
Раніше американський журналіст Калеб Ларсон розповів, що у російського винищувача Су-57 є один ворог, якого він ніколи не зможе здолати. Він зазначив, що програма Су-57 у Росії стикається зі значними труднощами.
Крім того, оборонний оглядач Айзек Зайц пояснив, у чому проблема російського винищувача МіГ-35. На можливості цього літака значно впливає війна в Україні, підкреслив він.