Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції розповіла про те, що потрібно враховувати під час вступу України до ЄС.
Ольга Стефанишина про вступ України до ЄС / фото УНІАН
Ольга Стефанишина, яку нещодавно призначили міністром юстиції – віцепрем’єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заявила про те, що в України можуть виникнути чимало перешкод на шляху до вступу в ЄС.
В інтерв’ю “Європейській правді” вона зазначила, що не обійдеться без складнощів, бо це є частиною нормального функціонування Європейського Союзу.
“Ми усвідомлюємо, що майже щокварталу нам потрібна буде єдність 27 членів ЄС для тих чи інших кроків у наших переговорах про вступ. Не завжди на рівні лідерів – іноді на рівні міністрів чи послів – щодо відкриття кластерів, схвалення звітів, закриття певних розділів чи переходу на наступний етап. Це стає нашою нормальністю”, – заявила Стефанишина.
Відео дня
Через це Володимир Зеленський дав завдання на розбудову міцних стосунків із нашими “сусідами”, що, за словами міністерки, стосується не лише Угорщини з її проблемною позицією.
“Тому що коли доходить до рішень, які потребують консенсусу, то ми іноді з’ясовуємо, що коло наших друзів ширше, ніж ми очікували, і коло скептиків теж ширше, ніж ми очікували”, – додала вона.
Через це варто завжди бути готовими до того, що хоч наші партнери і здаються “друзями”, періодично виявляється, що їхні інтереси набагато вищі за добрі стосунки.
Європейський Союз і Україна
На початку літа 2024 року лідери G7 пообіцяли надати Україні особливо важливий транш допомоги на суму 50 млрд доларів. Однак відтоді минуло кілька місяців, а союзники досі не ухвалили остаточного рішення щодо фінансової допомоги Києву.
Європейський Союз не зробив жодних необхідних кроків для того, щоб Україні було надано кредит з доходів від заморожених російських активів.