Вони стверджують, що карати потрібно тільки Путіна, а прості росіяни нібито взагалі ні до чого.
“Антипутінці”, які вийшли з російської в’язниці, просять послабити зашморг навколо країни-агресора / кадр з відео
Звільнений за обміном зі США російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза розкритикував західні санкції проти Росії. Свою заяву він зробив на пресконференції в Бонні.
“Часто санкції спрямовані не проти режиму Путіна і злочинців у його оточенні, а проти всієї країни. Це несправедливо і контрпродуктивно”, – заявив він.
Він зазначив, що і в самій Росії, і на Заході плутають поняття “Вітчизна” і “Ваша Високоповажність”.
Відео дня
“Хіба [в Росії] не існує десятків мільйонів людей, які, навіть за даними ВЦВГД (соціологів – УНІАН), виступають проти війни? Тому я бачу основний акцент своєї діяльності в тому, щоб нагадувати людям у вільному світі, що Росія і Путін – це не одне й те саме. Санкції мають бути відкалібровані таким чином, щоб вони були спрямовані на Путіна, а не просто на громадян Росії”, – заявив Кара-Мурза.
Також опозиціонер висловив думку, що миру і стабільності в Європі не може бути без участі Росії, як найбільшої країни континенту.
Читайте також:
На пляж у Болгарії викинуло “вантаж” зі знищеного корабля “Сергій Котов” (фото)
ЄС вимагає від Угорщини та Словаччини злізти з нафтової голки РФ і не вплутувати Україну
Чи позбавлять українців із простроченими паспортами ВНЖ Естонії: відповідь МВС
Інший опозиціонер – Андрій Пивоваров – підтримав ідею послаблення санкцій проти Росії. На його думку, це потрібно, щоб викрити міф про те, що за кордоном “ненавидять росіян”.
“Я прошу західні країни простягнути руку росіянам: якщо послабити санкції для простих людей, вони зрозуміють, що живуть погано не тому, що Захід зіпсував їм життя”, – заявив він.
Великий обмін ув’язненими між РФ і Заходом
Як писав УНІАН, напередодні в Туреччині відбувся обмін у в’язненими між РФ і країнами Заходу. До Росії, зокрема, було передано двох російських шпигунів, які, вдаючи з себе аргентинців, були схоплені в Словенії, а також кілера Вадима Красикова, засудженого в Німеччині за вбивство чеченського опозиціонера.
Натомість Росія передала американських журналістів Евана Гершковича та Алсу Курмашову, а також кількох російських опозиціонерів, зокрема Володимира Кара-Мурзу та Іллю Яшина.