В Україні вводяться нові європейські норми у посвідчення водія

В Україні вводяться нові європейські норми у посвідчення водія
336087 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні вводяться нові європейські норми у посвідченні водія. Відтепер у ньому є відмітка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач. Вона зазначається у графі 12 документу у вигляді коду «78». За її наявності водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за відсутності – з будь-якою. Зміни не торкнуться тих водіїв, яким посвідчення були видані раніше. 

«Такі нововведення – це ще один крок до приведення бланку національного посвідчення водія у відповідність до міжнародних стандартів, а головне – зміцнення безпеки дорожнього руху. З наступного року, ми активно працюватимемо над системним покращенням процесу отримання посвідчення водія. Нова автошкола базуватиметься на принципах: справедливості, прозорості, вимогливості й відповідальності», - зазначив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий.

Ці зміни регламентує  Постанова  Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року № 1007. Нею запроваджено цілий ряд нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Наразі вже змінився дизайн бланка посвідчення водія. З минулого року він має темно-рожевий колір, схожий на колір європейського документа, стилізоване зображення Державного Прапора України для ідентифікації країни. Документ став більш захищеним від підробок. У ньому імплантований електронний носій, зазначається термін його дії, а також група крові та резус-фактор водія.

Департамент комунікації МВС України

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео