Як в Україні відзначають 150 років з Дня народження Лесі Українки?

Як в Україні відзначають 150 років з Дня народження Лесі Українки?
8365 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вже 150 років минуло з Дня народження видатної української поетеси. Вона була однією з центральних постатей національної культури. А все її життя було одним суцільним подвигом. Адже попри те, що вона хворіла майже із самого початку життя, її дух зламати не вийшло. Вона багато читала, навчалась, намагалась відчути цей світ. Леся Українка створила багато творів, які стали класикою української літератури. А її переклади й досі допомагають нам осягнути всю красу закордонної класики.

Тож аби ми всі не забували про ту, яка стала рушієм нашої культури, в Україні сьогодні відзначають справжнє свято. В школах діти читають її вірші на пам’ять та інсценують найвідоміші твори. В театрах грають постанови її “Лісової пісні”. В Дніпрі жінка навіть власноруч вишила весь текст “Лісової пісні” на сторінках книги. Ще 29 січня Володимир Зеленський підписав указ про те, що ми будемо святкувати 150-річчя поетеси на державному рівні.

Леся Українка народилась 25 лютого 1871 року. Батьки дали їй ім’я Лариса Косач-Квітка. Ще в ранньому віці вона показувала всі здібності дитини-індиго. В 4 роки вона вже могла самостійно читати, в 5 – грала на фортепіано, в 7 – з-під її маленької руки вже вийшов перший вірш, а в 12 – її друкували в іноземних ЗМІ. Але попри успіхи дитини батьки не вважали її геніальною та не віддавали до школи. Але в житті її спіткала величезна біда. Коли всі діти намагались побороти лінь, щоб зробити уроки, Леся Українка намагалась побороти туберкульоз. Так і промайнуло її життя у творчості та боротьбі. Вона кохала й була коханою. Проте хвороби не шкодують нікого. Так і пішла із життя відома українська поетеса, яку не зміг спіймати ні світ, ні буденність. А от хвороба забрала у 42 роки. Та її творчість й досі живе в наших серцях.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео