Невже в нас починає набирати обертів інвестування? Як вкласти $100 мільйонів в Україні?

Невже в нас починає набирати обертів інвестування? Як вкласти $100 мільйонів в Україні?
91692 ПЕРЕГЛЯДІВ

Зараз такі часи, коли перш ніж інвестувати в щось інвестор хоче побачити не просто ідею, а й повний план її втілення, разом зі списком спеціалістів, які будуть це робити. Для мінімізування ризиків вони оцінюють, які навички вже має команда, яка конкурентоспроможність в проєкту на ринку, як довго це окупатиметься і який потенціал у команди. Наразі інвесторів цікавлять ті стартапи, які можна розвинути та модернізувати разом з командою, в залежності від обставин.

В наші дні інноваційні технології стали не просто трендом, а й необхідністю. Все, що працює за старими схемами йде в минуле через те, що просто не може витримати конкуренцію. Змінюється все від IT до заводів, а отже, необхідно впроваджувати щось нове повсякчас. Так ще кілька років назад ми не вміли добувати електроенергію екологічно, а сьогодні це не просто тренд, а запроваджена на багатьох підприємствах необхідність.

Проте чому в Україні так мало інвесторів? І чому так мало іноземців готові вкладати гроші в наші інновації?

Здавалося б, наші вчені розробили перший у світі цілком автономний будинок PassivDom. Він працює лише на енергії сонця, що дешевше та екологічніше за звичайну систему постачання. Також в нас народились електровелосипеди Delfast, які працюють довше, ніж Tesla. Тоді чому ніхто не вкладає в це гроші?

Насправді причин декілька. Низький рівень довіри. За даними опитування ЕВА лише 6% іноземців готові вкладати гроші в Україну. Ще 78% просто переймаються за свій капітал. Також значну роль в цьому відіграє нестабільність економіки, монополізація ринків, непостійність судової системи, корупція. Так весь цей букет доповнюють олігархи при владі та постійні зміни в законодавстві.

Останніми, хто сильно обпікся об інвестування в Україні були Сінгапур та Південна Корея. З того часу і виросла така сильна недовіра інвесторів до наших стартапів. Проте наразі створено сумісний проєкт від QPDigital та Reactor.ua, який допомагає стартапам та повертає довіру іноземних інвесторів до України.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео