Маска, яка розпізнає COVID-19

Маска, яка розпізнає COVID-19
57485 ПЕРЕГЛЯДІВ

Учні, які навчаються у Дніпрі, створили захисну маску, яка розпізнає COVID-19. В основі винаходу лежить звичайна медична маска, проте з одним цікавим доповненням. Для того, щоб користувач міг дізнатись основні показники стану здоров'я винахідники встановили у маску спеціальний прилад для зчитування потрібної інформації. Власник цієї "чудо маски" може отримати всю необхідну інформацію у своєму смартфоні.


Головний технолог Артем Кисельов розповідає, що така маска допомагає розпізнати симптоми гострих респіраторних хвороб та COVID-19.


Ідея створення маски з'явилася ще влітку, згодом для її втілення була залучена велика кількість фахівців. Для перших випробувань маски було залучено лікаря-епідеміолога, який допомагав у розробці приладу, а ще дав оцінку по науковій роботі команди. За словами Артема Кисельова, з її допомогою можна виміряти серцебиття, температуру та сатурацію крові.

"Спеціальна штанга, на якій закріплені датчики, що розміщується біля носа, і можуть використовуватися. Підключаємося до нашого пристрою і натискаємо" сканувати", показники прийдуть за 30 секунд на телефон", - розповідає пан Артем.

Окрім цього маска також вимірює вологість, рівень забрудненості повітря та атмосферний тиск.


Команда, яка працює над розробкою пристрою досить велика. Більшість технологів — це учні ліцею інформаційних технологій, які мають сильну наукову базу. Розробників розділили на декілька підрозділів. Кожен з яких займається дорученою роботою.


Винахідники зауважують, що така маска не втрачатиме своєї актуальності і після карантину. Її приблизна вартість становитиме 500 гривень. Також технологи мають намір зробити зменшену модель такого пристрою. Після чого планують запустити тестову партію, для цього шукають спонсорів.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео