В Миколаєві розповіли як дитині захистити свої права

В Миколаєві розповіли як дитині захистити свої права
27293 ПЕРЕГЛЯДІВ

Чому важливо знати свої права та вміти їх відстоювати? Як дитині захистити свої права та куди звертатися по допомогу? Відповідь на ці та інші питання надали під час вебінару, що транслювався на сторінці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області.

Як відзначила директорка Регіонального центру Наталія Гнатуша, кожна дитина має право на повний спектр правових послуг – від консультацій до представництва в суді. Отримати таку допомогу можна звернувшись до правників системи безоплатної правової допомоги.

«На рахунку команди системи БПД Миколаївщини не один десяток успішних справ, в яких вони відстояли права дітей у тій чи іншій сфері. В деяких випадках дітей доводилося захищати від їх власних батьків. Подібний випадок був в практиці юристів Южноукраїнського бюро правової допомоги, до яких звернулася літня жінка, що разом з онуками потерпала від фізичного та психологічного насильства з боку своєї доньки. Мати дітей була позбавлена батьківських прав, але жила разом з дітьми та їхньою бабусею. Були випадки, коли кривдниця навіть крала їжу та речі, що належали дітям. Юристка системи БПД склала заяву до суду про видачу обмежувального припису відносно кривдниці. Результат – суд заборонив кривдниці наближатись до матері та дітей менше ніж за 300 метрів», – зазначила Н. Гнатуша.

Окрім цього, під час вебінару звернули увагу на діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в напрямі захисту прав дітей. Зокрема, регіональна представниця Уповноваженого у Миколаївській області Світлана Одінцова відзначила, що серед ключових завдань – моніторинг  дотримання прав та свобод дитини, в тому числі в об’єднаних територіальних громадах. За результатом таких моніторингів, представники Уповноваженого формують звіти до органів влади та надають рекомендації для усунення порушень.

«Питання захисту прав дітей – це надзвичайно важливий напрям, якому приділяється особлива увага, адже діти, не завжди можуть захистити себе самостійно, тож потребують допомоги батьків, законних представників або держави», – зауважила С. Одінцова.

Нагадаємо, що отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:

– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103

– у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaidchat

– у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html

– у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html

– написавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дізнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/ )

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео